40 metrów kwadratowych godności

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 4,727 people
232,923.80 zł (93.16%)
Goal
Budowa nowego domu

Dyrlaga

Rychwałdek, śląskie

Padaczka lekooporna

Started: 14 April 2015
Ends: 21 December 2017

Bez łazienki, z wychodkiem za domem, z wodą ciąganą ze studni, kąpią się w wanience w pokoju - tak żyła rodzina Dyrlagów jeszcze kilka lat temu. I nie skarżyliby się na swój los, nawet byśmy o nich nie usłyszeli, bo szczęściem i miłością wypełniali ściany swojej chatki, pustkę, którą inni wypełniają pieniędzmi. Jednak pojawiła się Kasia, której choroba zmusiła ich do przeprowadzenia remontu. Odkładali ten remont na drugi plan, zawsze było coś ważniejszego, jednak gdy Kasię trzeba było podłączyć do respiratora, sytuacja się zmieniła. Dom stał się niebezpieczny. Podczas podani tlenu z butli, w pomieszczeniu ogrzewanym piecykiem wybuchowa mieszanka mogłaby wysadzić całą chatę w powietrze...

Remont  to ogromne pieniądze, trudne do zdobycia. Jednak okazało się, że chata nie nadaje się do remontu, nikt się go nie podejmie w cenach normalnego remontu. Tańszy byłby wynajem mieszkania albo wybudowanie nowego domu. Nawet myśleli o przeprowadzce i wynajmie, jednak z chorym dzieckiem nie można pozwolić sobie na życie na walizkach i bez pracy - tutaj byliby na swoim, a tata Kasi miał pracę. Zapadła decyzja - budowa nowego, bezpiecznego domu.

Mamy 2018 rok i dzięki ludziom o dobrych sercach rodzina mieszka już w nowym domu <3

Pani Iza, mama Kasi, napisała kilka słów:

"Z całego serca chcieliśmy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do budowy naszego domu. W domku już mieszkamy, nie mamy jeszcze całego wyposażenia, ale podstawowe rzeczy mamy. Bardzo prosimy podziękować w naszym imieniu kazdemu darczyńcy. Dzięki Państwu nasze marzenie się spełniło. Pozdrawiam cieplutko i życzymy wszystkiego, co najlepsze. 

Iza Dyrlaga"

Dyrlaga

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 4,727 people
232,923.80 zł (93.16%)