Guz mózgu chce mi odebrać dziecko na zawsze

Adrian Sawicki
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 13,840 people
343,512.63 zł (102.28%)
Goal
Terapia protonowa w Czechach

Adrian Sawicki

Białystok, podlaskie

Nowotwór złośliwy AT/RT

Started: 19 March 2015
Ends: 26 March 2015

Pieniądze nie będą już przeszkodą, żeby rozpocząć terapię protonową w klinice w Czechach. Pierwszy termin rozpoczęcia terapii był wyznaczony na 23 marca, jednak nie udało się zebrać na czas potrzebnej kwoty.

Udało się kilka dni później i na koniec marca Adrian rozpoczął badania w Pradze, dzięki czemu otrzyma najlepszą pomoc dostępną w tej chwili przy jego chorobie. Choroba postępuje szybko, tydzień przed wyjazdem Adrian miał wszystkie wyniki dobre, a pierwszy rezonans w Pradze nie podobał się lekarzom, musieli powtórzyć, żeby mieć pewność, że nie jest za późno na leczenie. Na szczęście kolejny rezonans wyszedł dobrze i 9 kwietnia 2015 r. Adik rozpoczął naświetlania. Terapia trwałą 30 dni, a badania kontrolne pozwoliły powiedzieć na głos to, na co wszyscy czekaliśmy - jest czysto, terapia zadziałała!.

- Obiecujesz, że nie pojedziemy ani razu do szpitala? - spytał Adrian mamę, gdy opuszali klinikę w Pradze.
- Synu, obiecuję Ci nawet nie przejechać w pobliżu szpitala - odpowiedziała. - Najtrudniejszą bitwę masz za sobą, jeszcze trochę walki z rurkami, ale dla Ciebie, Twardzielu, to pikuś.

 _____________________

3 czerwca 2016 roku otrzymaliśmy wiadomość, która nigdy nie powinna mieć miejsca - wszak dzieci mają tylko żyć... Adik odszedł. 5 lat to tak mało...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 13,840 people
343,512.63 zł (102.28%)