Pomóżcie Ali spłacić protezę

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 54 people
1,450 zł (3.81%)

Alicja Błachnia

Polkowice, dolnośląskie

Started: 26 March 2010
Ends: 11 June 2011

Alicja ma wspaniałą pasję - od 8 lat trenuje wyczynowo pływanie. Jest dwukrotną brązową medalistką mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych, a raz wywalczyła srebro w zawodach tej rangi. Pływała też maratony ze sprawnymi (800-1500m).

Ala ma 22 lata, urodziła się z martwicą niedokrwienną prawej nogi, którą trzeba było amputować. Dlatego, odkąd pamięta, porusza się na protezie typu „kanadyjka” (proteza całej nogi).

Ala jest bardzo pogodna dziewczyną, nie opuszcza jej chęć do życia i trenowania, ani poczucie humoru. O sobie pisze jeszcze "moją umiejętnością jest skakanie np. z kubkiem kawy i nie wylanie ani kropli, a jak idę w protezie to zawsze rozleję :)".

W zeszłym roku Ala musiała wymienić swoją protezę na nową. Firma, którą ją dla niej przygotowała, pozwoliła jej z niej korzystać i umożliwiła spłatę w ratach (to bardzo miły gest ze strony tej firmy). Koszt takiej protezy to 41.000 zł. NFZ dopłacił 3tys. zł, co oznacza, że do zapłaty pozostało jeszcze 38.000 zł.

Nowa proteza jest Ali niezbędna, by móc rozwijać swoje pasje. Pomaga jej żyć samodzielnie, nie będąc zależną od drugiej osoby.

Mamy nadzieję, że dzięki Waszej pomocy i wsparciu uda się zebrać brakujące pieniądze. Z góry, bardzo Wam wszystkim dziękujemy!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 54 people
1,450 zł (3.81%)