Silne ataki padaczki niszczą życie Alicji. Mamy czas tylko do 14 listopada!

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 2,723 people
54,498 zł (100.05%)
Goal
Terapia komórkami macierzystymi - 5 podań, rehabilitacja

Ala Brzezińska, 13 years

Gostynin, mazowieckie

Dziecięce Porażenie Mózgowe, cytomegalia, małogłowie, padaczka

Started: 05 October 2018
Ends: 24 November 2018

Poprzednie zbiórki

3,000 zł (100.00%)
Turnus rehabilitacyjny

61

27.07.2015 - 07.08.2015

Turnus rehabilitacyjny

61

3,000 zł

27.07.2015 - 07.08.2015

Od 3 lat Alicja walczy ze strasznym przeciwnikiem. 4 ataki padaczki na dobę to straszne obciążenie dla w pełni zdrowego organizmu dorosłego człowieka. Alicja ma dopiero 11 lat, mózgowe porażenie dziecięce (MPD), wrodzoną cytomegalię, oraz małogłowie. Nie chodzi, bardzo mało mówi. Każdy atak zabiera jej kawałek normalności, której już nigdy nie odzyska...

Jaka jest Alicja? Wyjątkowa, bardzo komunikatywna, uśmiechnięta i pełna chęci do życia. Kiedy miała 5 miesięcy, zaczęłam wątpić w to, co mówili lekarze po jej przyjściu na świat, że jest zdrowym i w pełni sprawnym dzieckiem. Alicja nie ruszała rączkami, często trzymała je w jednej pozycji. Wszystkie dzieci machały, prostowały rączki a ona nie… Trafiliśmy do lekarza, na rehabilitację i wreszcie na specjalistyczne badania. Od tego czasu walczyliśmy o każde sowo, o uśmiech, o ruch ręką, nogą, o to by nie bolało...

Ala Brzezińska

Wszystko, co uda jej się osiągnąć, odbierają ataki padaczki, które z dnia na dzień się nasilają. Uszkodzenie mózgu, z jakim przyszła na świat Alicja, sprawiło, że aktywowała się właśnie mordercza padaczka. Żal patrzeć na cierpienie dziecka, które nigdy nie zaznało smaku prawdziwego, normalnego dzieciństwa. Nie ma już dnia i nie ma już nocy, bez tych paraliżujących ataków. Te mocniejsze sprawiają, że Ala przestaje oddychać, sinieje, nie reaguje na to, co ją otacza.

Padaczka zabiera ją z naszych ramion i stawia w przestrzeni, do której nikt nie ma dostępu. Noc nie jest tu wybawieniem. Właśnie w nocy ataki przychodzą coraz częściej, prostują się nóżki, ręce a Alicja drga i pręży się na wszystkie strony. To ogromny wysiłek, zwłaszcza dla tak chorego dziecka. Rozpoczęliśmy długą drogę i walkę o lepsze życie dla Ali, poprzez codzienną rehabilitację oraz inne zajęcia usprawniające córkę, aby w przyszłości mogła sama poruszać się oraz porozmawiać.

Alicja rozpoczęła naukę w klasie drugiej szkoły specjalnej, gdzie jest bardzo lubiana. Jednak jej stan zdrowia uniemożliwia systematyczny udział w zajęciach. Nasz córeczka nie może w pełni, uczestniczyć w życiu klasy i szkoły. Boimy się, że lada chwila nie będzie już można wyrwać jej do normalnego życia. Nikt nie wie, jaki dramat rozgrywa się w jej głowie, jak cierpi, jak wielki ból przeżywa.

Ala Brzezińska

Niestety nie możemy córce zapewnić stałej rehabilitacji, ponieważ jest ona bardzo kosztowna. Alicja wymaga całodobowej opieki i nie jestem w stanie podjąć pracy. Dużą szansą na poprawę funkcjonowania córki jest przeszczep komórek macierzystych, po którym niezbędna jest długotrwała rehabilitacja. Bez niej efekt terapii nie będzie w pełni możliwy.

Prosimy o pomoc, bez której nie zdążymy na pierwsze podanie komórek, które mogą uwolnić mózg naszego dziecka. Pierwszy zabieg już 14 listopada. Bez Was nie zdążymy, ale z Wami nam się uda!
Błagamy Was o pomoc!
Rodzice

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 2,723 people
54,498 zł (100.05%)