Bez rehabilitacji ci dwaj chłopcy nie mają szans na normalne życie!

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 56 people
3,000 zł (18.8%)
Goal
Turnus rehabilitacyjny - szansą na prawidłowy rozwój

Antoni i Szymon Piotrowicz, 13 years

Łęczyca, łódzkie

Retinopatia wcześniacza, wodogłowie, autyzm, zaburzenia integracji sensorycznej

Started: 28 August 2019
Ends: 31 December 2019

Poprzednie zbiórki

8,724 zł (100.00%)
2 turnusy logopedyczne

109

18.03.2016 - 11.07.2016

2 turnusy logopedyczne

109

8,724 zł

18.03.2016 - 11.07.2016

Autyzm jest nieuleczalny, jednak można znacząco podnieść funkcjonowanie autysty w społeczeństwie, aby kiedyś, gdy nas zabraknie obok nich, mogli sobie w życiu poradzić sami. Bycie rodzicem dziecka cierpiącego na nieuleczalną chorobę jest jednym z najtrudniejszych wyzwań, z jakimi się musi zmagać człowiek. To balansowanie na krawędzi normalności i choroby. Każda nawet najmniejsza kwota to bezcenna szansa na dalszą walkę z chorobą. Nie ma nic gorszego od bezradności. Autyzm nieleczony może prowadzić do niebezpiecznego w skutkach regresu i zniweczyć wszystko, co do tej pory udało się osiągnąć. Próbujemy wszelkimi sposobami pozyskiwać środki na rehabilitację, leki i leczenie.

Nasi synowie mają ogromne szanse na wyleczenie, ale każda decyzja niesie za sobą wydatki finansowe. Czas bez rehabilitacji jest czasem nie do odpracowania.

Antoni i Szymon Piotrowicz

Chłopcy urodzili się w 2007r. jako wcześniacy. Konsekwencją tego była m.in. retinopatia wcześniacza, wodogłowie poporodowe połączone z wylewami dokomorowymi 2 i 3 stopnia, niewydolność oddechowa, problemy kardiologiczne czy będący w związku z powikłaniami neurologicznymi, a stwierdzony w wieku 3 lat autyzm dziecięcy, zaburzenia integracji sensorycznej, nadpobudliwość psychoruchową, deficyt koncentracji uwagi, napadowość w zachowaniu. Obaj synowie nie mówią, ale poczynili duże postępy z przyswajaniu wiedzy i nauki zachowań społecznych. Jedną z prawd o autyzmie jest to, że jest to choroba bardzo kosztowna, właśnie z uwagi na konieczność długotrwałej i wysoce specjalistycznej terapii...

Koszty związane z leczeniem i usprawnianiem wywróciły cały domowy budżet do góry nogami. Mąż Pani Renaty wykorzystał możliwość pójścia na wcześniejszą, wojskową emeryturę i pobiera 56% świadczeń. Do tego kroku zmusiła go potrzeba stałej opieki nad Antkiem i Szymonem i ciągłych dowozów do placówek rehabilitacyjnych. Podobnie życie zawodowe Pani Renaty zwolniło tępa z uwagi na stan zdrowia dzieci. –Ja zrezygnowałam z dotychczasowego stanowiska, ponieważ nie byłam w stanie sprostać zarówno obowiązkom, jak i pracy z dziećmi w domu.

Jak większość rodzin w tym kraju Państwo Piotrowicze spłacają kredyt hipoteczny na budowę domu, który pochłania połowę miesięcznych dochodów rodziny.

Antoni i Szymon Piotrowicz

O pieniądzach na spłatę nie ma co na razie myśleć, z resztą przy hałaśliwości i nocnych wrzaskach chłopców na przeprowadzkę nie ma co liczyć. Szymon i Antoś uczęszczali do Specjalnego Przedszkola dla Dzieci a Autyzmem, które szczęśliwie powstało w naszej miejscowości, dzięki programowi z Unii Europejskiej a od nowego roku chodzą do szkoły podstawowej, w której została stworzona specjalna  klasa. Wszyscy trzymają kciuki i wierzą, że chłopcy mimo tego, że nie mówią, jakoś się odnajdą w nowych warunkach i będą robili zauważalne postępy.

Rodzice mają jedno wielkie marzenie. Jako nagrodę za trud i poświęcenie, chcieliby pewnego dnia usłyszeć z ust chłopców, że ich kochają. Mają jednak wiele pokory i wiedzą, że bez pracy i czasu niczego nie osiągną. Żeby każdemu z dzieci dać równe szanse, potrzebne są też pieniądze na opłacenie turnusów rehabilitacyjnych, które wciąż dają nadzieję. Dzięki Wam będziemy mogli zasypiać w poczuciu, że niczego nie zaniedbaliśmy i budzić się rano obserwując postępy naszych synów.

Loading...

38.67 zł

Adquesto

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 56 people
3,000 zł (18.8%)