Bezimienni Bohaterowie

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 68 people
2,335.71 zł (1.2%)

Started: 05 September 2014
Ends: 31 December 2014

W każdym z nas ukryty jest superbohater.   
Widzimy go w  aktach odwagi, drobnych przejawach empatii skierowanych do innych, którzy jej potrzebują. Czasem na odwagę trudno się zdobyć. Najczęściej trudno o nią, gdy paraliżuje nas strach o własne życie. Bohaterowie z Ochotniczych Straży Pożarnych nie zważają na zagrożenie. Działają, pomagają, ratują. Jak prawdziwi superbohaterowie.

Nie bez powodu w bajkach dla dzieci głównymi bohaterami często są strażacy. Uczymy dzieci, że należy im się szacunek i podziw wobec ich męstwa, odwagi i poświęcenia. Bohaterstwo przedstawione w  tych bajkach jest prawdziwe. Młodzi ludzie zapisują się do Ochotniczych Straży Pożarnych, podnoszą kwalifikacje, ćwiczą, by móc ratować ludzi w sytuacjach, gdy przeciętnego człowieka paraliżuje strach lub niewiedza. Wiele osób już zawdzięcza życie bezimiennym bohaterom. Ich pomoc jest nieoceniona. Czasem brak im tylko niezbędnego sprzętu, by akcję ratowniczą przeprowadzić w sposób sprawny i pomóc najlepiej, jak tylko można.

Czy wiesz, że najwięcej zgłoszeń o wypadkach na drodze przyjmuje straż pożarna? Strażacy są na miejscu wypadku często przed pogotowiem i policją, to od akcji ratowniczej strażaków często zależy życie i zdrowie poszkodowanych w wypadkach. Ochotnicze Straże Pożarne to bohaterowie - nie są może jak Batman czy IronMan, choć z każdym z nich mają coś wspólnego. Batman nie miał supermocy- miał siłę fizyczną i batmobil, A IronMan miał inteligencję i drogie sprzęty. Ochotniczym strażom pożarnym nie brakuje odwagi, siły i inteligencji. Czerpią ją z niesienia pomocy innym, ale tak jak superbohaterowie z amerykańskich komiksów nie poradzą sobie bez kosztownego sprzętu.

Brak kompletnego wyposażenia medycznego nie pozwala na pełną pomoc ofiarom wypadków. Sprzęt się zużywa, czasami go prostu go brak, bo skromne budżety Ochotniczych jednostek nie pozwalają na ich zakup. Zakup wyspecjalizowanego sprzętu dla jednostki z budżetu lokalnych samorządów jest z kolei niemożliwy ze względu na ograniczone środki. Strażacy często stawiani są za wzór - nie szukają chwały i zaszczytów, nie czekają na "dziękuję". Wystarcza im poczucie, że zrobili co należy, satysfakcja z uratowania kolejnej osoby. Walczą o życie i zdrowie innych, często narażając własne. To właśnie jest wyjątkowe. To jest prawdziwe bohaterstwo. Dlatego gorąco zachęcamy do wsparcia zbiórki na doposażenie 31 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w najbardziej potrzebny sprzęt. Bohaterowie też potrzebują pomocy, choć innego rodzaju niż ta, której na co dzień udzielają. Każda złotówka przybliża ich do zakupu specjalistycznego sprzętu.

Bohaterem można być na różne sposoby - nie tylko fizycznie ratując ludzi, ale również pomagając finansowo, poprzez wsparcie akcji. Zostań bohaterem wspierając akcję.

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 68 people
2,335.71 zł (1.2%)