Rak, wcześniactwo, wznowa, śmierć dziecka. Los rodzeństwa w naszych rękach!

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 3,131 people
74,758 zł (100.06%)
Goal
pilny remont domu

Błażej i Ewelina Zwierzyńscy, 5 years

Czarnowiec, mazowieckie

Kinga-wcześniactwo, Błażej-neuroblastoma

Started: 21 May 2018
Ends: 21 September 2018

Co czuje rodzic dziecka chorego na nowotwór? Tego nikt nie jest w stanie opisać... A co czują rodzice, gdy ich trzecie dziecko choruje na jeden z najgroźniejszy nowotworów?

Gdyby historię rodziny Zwierzyńskich opisać w kilku słowach wyglądałoby to tak: rak, wcześniactwo, wznowa, śmierć, cierpienie...

Błażej i Ewelina Zwierzyńscy

Rak, a dokładniej Neuroblastoma IV stopień złośliwości. To ona zaatakowała 10-miesięczną Amelke, pierwszą córkę Wojtka i Edyty. Nie dała szans maleńkiej dziewczynce. Rozpczęła się walka na śmierć i życie...

Wcześniactwo, gdy Amalia z tatą walczą dzielnie na oddziale onkologii, na świat przychodzi Kinga, wcześniak - 27 tydzień ciąży. Od teraz obie dziewczynki walczą jak prawdziwe bohaterki.

Śmierć – Kinga tą walkę wygrywa, rak okazuje się być silniejszym od Amelki... Dziewczynka odchodzi 12 grudnia 2014r po ciężkiej walce o życie, wśród łez rodziców i mimo wysiłków lekarzy.

Błażej i Ewelina Zwierzyńscy

Rak – kilka miesięcy później na świat przychodzi Błażej. Już podczas badań USG w trakcie ciąży lekarze zauważają "coś" w brzuchu chłopca. Od razu po urodzeniu okazuje się, że jest to rak - Neuroblastoma z przerzutami. Rodzice nie dowierzają... W 5 dobie życia Błażej rozpoczyna chemioterapię. Rok ciężkiego leczenia szpitalnego, litry chemii, dwa tygodnie na OIOM-ie. Już tylko chemia podtrzymująca i musi być wszystko dobrze...

Rak – Na przyjście na świat Eweliny wszyscy oczekiwali w spokoju. Przecież podczas badań wszystko jest w porządku, a lekarze zapewniali, że neuroblastoma nie jest dziedziczna... Pierwsze badania tuż po porodzie? Guz w jamie brzusznej! Kolejne badania i to, czego każdy się obawiał - neuroblastoma. Zaczyna się szukanie przyczyny.. Dlaczego? Skąd? Wtedy lekarze docierają do dokumentacji medycznej mamy dzieci sprzed lat i znajdują tak jedno słowo, które wszystko wyjaśnia - nowotwór - Neuroblastoma!
W przypadku rodziny Zwierzyńskich jest to Neuroblastoma rodzinna - Neuroblastoma familial, niezwykle rzadki przypadek...

Ewelina od pierwszych dni dzielnie znosi chemioterapie i długie miesiące leczenia szpitalnego, ale wygrywa. Wreszcie nadchodzi długo wyczekiwany dzień zakończenia leczenia... Żegnają onkologio! Oby na zawsze...

Błażej i Ewelina Zwierzyńscy

Wznowa - kilka dni później na szyi Eweliny w trakcie jednej nocy pojawia się ogromny guz. Szybkie badania i wszystko jasne... Wznowa! Ewelina nie ma jeszcze roku, a już rozpoczyna drugą walkę z rakiem.

Wznowa - miesiąc później rodzice zauważają guz na plecach Błażejka. Wznowa... pada kolejny raz z ust lekarzy. Prawie rok od zakończona leczenia szpitalnego Neuroblastoma powraca. Od teraz Błażej i Ewelina walczą razem, w jednym szpitalu, na jednym oddziale, na jednej sali.

Dziś Błażej i Ewelinka zakończyli już leczenie szpitalne. Przed nimi tylko chemia podtrzymującą w tabletkach i mamy nadzieję, że na zawsze będzie można zamknąć rozdział "Neuroblastoma" w tej rodzinie.

Ogromnym problemem w pełnym powrocie do zdrowia dzieci są warunki panujące w domu. Dzięki waszej pomocy udało się wymienić przeciekający dach w domu rodziny. Sami, swoimi siłami wyremontowali łazienkę. Teraz najważniejsze są pokoje dla dzieci! W czystych ścianach, bez grzyba i wilgoci, który zagraża ich życiu. Remont mogłyby zacząć się już dziś, ale przeszkodą są pieniądze! Musimy zdążyć do jesieni, bo jeśli zaczną za miesiąc, będzie już za późno.

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 3,131 people
74,758 zł (100.06%)