Bo matka jest tylko jedna

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 38 people
1,200 zł (100%)

Maria Kwiatkowska

Szklana, pomorskie

Started: 21 August 2012
Ends: 13 September 2012

Pani Maria Kwiatkowska ma 53 lata. Od dwóch lat zmaga się z ataksją rdzeniowo-móżdżkową będącą grupą chorób genetycznych o podobnych objawach (zaburzenia koordynacji ruchowej spowodowane zmianami w obrębie móżdżku), jednak spowodowanych  mutacjami w różnych genach.

Poza zaburzeniami w obrębie motoryki, choroba wpływa również na aparat mowy. Wypowiedzi Pani Marii często są chaotyczne i niezrozumiałe. Pojawiają się zaniki pamięci, a także trudności w utrzymaniu równowagi i chodzeniu.

Pani Maria wymaga opieki i pomocy drugiej osoby, dlatego w większości czynności pomaga jej córka. Obecnie Pani Maria porusza się za pomocą balkonika, jednakże i to sprawia jej olbrzymią trudność.

Niestety na chorobę Pani Marii nie ma leków ani skutecznego leczenia. Lekarze stwierdzili, że takie przypadki, owszem, bada się, ale tylko za granicą i jedyne, co można zrobić, to usprawnić jej system ruchowy poprzez rehabilitację.
 
Pani Sylwia, córka Pani Marii, zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w opłaceniu wyjazdu na 2-tygodniowy turnus rehabilitacyjny do Stegny. Koszt takiego wyjazdu to 2500 złotych za pobyt wraz z opiekunem. Połowę środków zadeklarował przekazać PCPR, niestety brakuje jeszcze około 1200 złotych. Czasu jest już bardzo niewiele, ponieważ turnus rozpoczyna się 14 września. Wierzymy jednak, że z pomocą dobrych serc, uda się zebrać brakującą kwotę.
 
Ze względu na ciężką sytuację finansową nie jestem w stanie sama pokryć takiego kosztu. Mama utrzymuje się z zasiłku stałego w kwocie 470 zł miesięcznie. Natomiast moje dochody to 520 zł miesięcznie. Dlatego też bardzo proszę o pomoc, aby moja mama mogła pojechać na ten turnus. Dla nas nawet niewielka kwota to i tak bardzo dużo – pisze Pani Sylwia.
 
Wyjazd na turnus pomoże Pani Marii w usprawnieniu koordynacji ruchowej, ponieważ jedynym czynnikiem spowalniającym postęp choroby są systematyczne ćwiczenia.

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 38 people
1,200 zł (100%)