organizator akcji
Filip Chajzer
Rocznik 1984. Zawodowo - reporter i prezenter telewizyjny. Prywatnie - od pokoleń warszawiak, niepoprawnie zakochany w swoim mieście. Pomysłodawca zbiórki dla Powstańców, której pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku.
Partnerem akcji jest Muzeum Powstania Warszawskiego
Najwyższy czas wielkie słowa i piękne symbole zamienić w czyn. Nawet jeśli będzie on małym gestem. Ciągle żyją wśród nas bohaterzy, którzy dla miasta, które kocham, poświęcili wszystko. Oddajmy im hołd praktyczną pomocą - zbierzmy pieniądze na leki, czynsz, zakupy.
Bluza z patriotycznym nadrukiem to wydatek ok. 100 zł, te same pieniądze w portfelu żołnierza Armii Krajowej to często jego być albo nie być. Ja wybieram: być, szanować, pomagać. Wszystko zaczęło się w lipcu 2016 roku kiedy internet obiegło zdjęcie dramatycznego listu napisanego przez uczestniczkę Powstania. Autorka, która gotowała Powstańcom posiłki i opatrywała rannych, prosiła firmę energetyczną o umorzenie długu, a dobrych ludzi o pomoc. Nie miała pieniędzy na spłatę rachunków. Wtedy pomyślałem, że tak być nie może. Ludzie, którzy walczyli o moje miasto i kraj nie mogą żyć dziś w warunkach urągających ludzkiej godności. Nie zgadzam się na to.
Bluza z patriotycznym nadrukiem to wydatek ok. 100 zł, te same pieniądze w portfelu żołnierza Armii Krajowej to często jego być albo nie być.
W Polsce słowo patriotyzm odmieniamy przez wszystkie przypadki 24 godziny na dobę. Szkoda, że za słowami nie zawsze idą czyny. Zbieramy pieniądze, które podzielimy równo między dwa związki - Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Związek Powstańców Warszawskich. Zadaniem związków będzie przekazanie pieniędzy wszystkim uczestnikom Powstania Warszawskiego, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Cytując Czesława Niemena - ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim. Chwała Bohaterom.
Filip
chcesz pomagać regularnie bohaterom?
Ustaw płatność cykliczną i pomagaj Powstańcom

__________

SIEPOMAGA BOHATEROM w mediach:

21 lipca 2019 - Dzień Dobry TVN Filip Chajzer

Licytacje na rzecz Bohaterów Powstania Warszawskiego. Zobacz >
Supported by 28,846 people
390,402.87 zł