3 Darłowska Laponia Św. Mikołaja

Closed

Darłowo, zachodniopomorskie

Started: 25 October 2011
Ends: 24 December 2011

Darłowska Laponia Św. Mikołaja to inicjatywa wolontariuszy Darłowskiego Centrum Wolontariatu, którzy już po raz trzeci, własnymi siłami w niedzielę, 4 grudnia 2011 roku, w godzinach od 13:00 do 16:00 zorganizują świąteczny kiermasz rodzinny. Podczas imprezy wolontariusze zamienią Rynek Miejski w Darłowie w warsztat świętego Mikołaja. Zostanie utworzony m. in. tradycyjny choinkowy łańcuch dobrych serc, uruchomiona zostanie specjalna „Elfowa poczta”. Oprócz tego przygotować będzie można własną bombkę na choinkę oraz zostaną utworzone stoiska stroikowe, na których będzie można zaopatrzyć się w przepiękne stroiki oraz świąteczne ozdoby przygotowane samodzielnie przez dzieci i młodzież z darłowskich szkół - naszych wolontariuszy. Wszystko, co przygotują wolontariusze, będzie można otrzymać nieodpłatnie.
 
W ubiegłym roku wolontariusze przywitali prawie półtora tysiąca gości. Wśród nich wiele takich, dla których był to jedyny świąteczny czas. I w tym roku chcemy podarować wszystkim dzieciom, dla których Święta nie będą wesołym śpiewaniem kolęd, oczekiwaniem na pierwszą gwiazdkę, choinkę czy św. Mikołaja, trochę tej cudownej świątecznej atmosfery.
 
Właśnie rozpoczęliśmy przygotowania do imprezy. Nasi wolontariusze sami przygotowują stroiki, ozdoby świąteczne, zabawy i warsztaty Św. Mikołaja, by każdą złotówkę, którą otrzymają podczas festynu przeznaczyć na stypendia dla dzieci i młodzieży, którym sytuacja materialna nie pozwala rozwijać się i spełniać marzeń.  
 
Bardzo ważną dla nas rzeczą jest zakup namiotów, pod którymi zostanie umieszczona większość stoisk z upominkami oraz gdzie będą się odbywać warsztaty mikłojakowe oraz ustawiona będzie "elfowa poczta".
Docelowo chcielibyśmy zakupić 12 namiotów. Każdy o wartości około 1000 złotych. Przy wsparciu Siepomaga.pl liczymy, że uda się nam zakupić 6 z nich. Chcemy zebrać z waszą pomocą 6000 złotych. Będziemy wdzięczni za każdy namiot, który uda się nam zakupić dzięki waszej pomocy.

 

Supporters

Loading...