Zbiórka archiwalna
This page may contain outdated information about the Needy
Go to the current cause
Show Hide

Na świecie jest tylko 200 dzieci takich jak Olga

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 606 people
31,720 zł (100%)
Goal
przeszczep komórek macierzystych

Olga Kwiecińska, 19 years

Warszawa, mazowieckie

Zespół Rasmussena - autoagresywne zapalenie mózgu

Started: 31 March 2016
Ends: 22 October 2017

Podziękowanie dla wszystkich „Pomagaczy”.

Pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy swoimi dobrymi myślami i poprzez wsparcie finansowe pomogli doprowadzić do zrealizowania zabiegu wszczepienia komórek macierzystych u Olgi.

Olga po zabiegu czuje się dobrze. Była dzielna, cierpliwa i dojrzała. Teraz z nadzieją czekamy na dobre efekty terapii, które, jak wiemy, nie będą natychmiastowe.

W Krakowie byłyśmy już we wtorek, 17 maja, wieczorem. Ugościli nas moja kuzynka z mężem, którzy zresztą nie pierwszy raz pomagają nam w sytuacji, kiedy Olga musi przyjechać do Krakowa na badania bądź zabiegi.

18 maja po południu stawiłyśmy się w szpitalu Regenmed (Oddział Chirurgii Jednego Dnia) przy ul. Grzegórzeckiej, o czasie.

Po pewnym czasie do pokoju (sali szpitalnej, w której byłyśmy) na omówienie zabiegu przyszli prof. Stanisław Kwiatkowski i dr Olga Milczarek. Już wcześniej, pocztą, otrzymałam dokumenty, m. in. zatytułowany „Informacja dla pacjenta uczestnika indywidualnej terapii niestandardowej  zawierająca szczegółowe dane o celach i zasadach przeprowadzenia w/w terapii”.

Zabieg, podobny do punkcji lędźwiowej, został wykonany w nocy ze środy,18 maja na czwartek,19 maja., około 1:30.

(Rodzaj zabiegu: „Podanie komórek WJMSC od dawcy niespokrewnionego dokanałowo do PMR drogą punkcji lędźwiowej w liczbie 30mln”)

W czwartek rano, po zabiegu, Olgę bolała głowa, więc dostała Ibuprofen i chłodny kompres, a potem spała do 14:00. Mogła się w klinice wyspać do woli, ponieważ szczęśliwie pokój tego dnia nie był zarezerwowany dla następnego pacjenta.

Klinikę opuściłyśmy około 15:00 i pojechałyśmy do krakowskiego „domu”. Przez pozostałą część dnia Olga przeważnie leżała, oglądając filmy. Z czwartku na piątek nocowałyśmy jeszcze w gościnnym domu mojej kuzynki. Do Warszawy wróciłyśmy w piątek wieczorem.

Drugi zabieg, pierwotnie zaplanowany na luty 2017 r. był kilkakrotnie przesuwany ze względu na długotrwałą, pięciomiesięczną kurację antybiotykową.

Wreszcie 1.09.2017 r. zabieg podania komórek MSC się odbył – tak jak poprzednio w klinice Regenmed w Krakowie. Lekarze, którzy widzieli Olgę po upływie ponad roku od pierwszego zabiegu, cieszyli się wraz z nami z lepszego funkcjonowania Olgi.

Terapia przynosi obiecujące rezultaty. Lekarze-naukowcy z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu zalecili kontynuację terapii "ze względu na potencjalną korzyść w poprawie funkcjonalnej i jakości życia" Olgi, i zaplanowali kolejne zabiegi (co 3 miesiące). Całkowity kosztorys za 4 zabiegi opiewa na 64 000 zł. 

Najbliższy zabieg jest zaplanowany na początek grudnia 2017 r.

Prosimy o dalszą pomoc w zbieraniu środków na kontynuację leczenia dającego Oldze nadzieję na poprawę zdrowia.

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 606 people
31,720 zł (100%)