Zbiórka archiwalna
You can donate to the current cause
Current cause progress
67,206 zł (7.34%)
Donate
Show Hide

Zoja znaczy życie

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 3,074 people
176,600.75 zł (83.93%)

Zoja Marianowska, 7 years

Otwock, mazowieckie

Zespół Aperta

Started: 03 June 2014
Ends: 03 November 2014

11 listopada 2014 roku Zoja z mamą wyruszyły do Dallas. 20 listopada odbyła się pierwsza operacja rozdzielenia paluszków, dzięki czemu Zojka mogła chwytać ulubione zabawki. 5 stycznia czekała ją najtrudniejsza operacja - operacja główki. 

Dr Fearon po badaniach przedoperacyjnych powiedział, że na kilkaset zoperowanych dzieci widział tylko troje z tak "dobrą czaszką", jak na zespół Aperta. To daje nadzieję, że Zoja będzie mogła żyć i rozwijać się jak każde zdrowe dziecko. Dr Fearon otworzył czaszkę Zoi, zrośnięte części oddzielił od siebie, podzielił czaszkę na mniejsze kawałki i zrobił miejsce dla mózgu Zoi na kolejne kilka lat. Operacja się udała, to najważniejsze. A i buzia Zoi troszkę się zmieniła, ponieważ czaszka i oczodoły zostały wymodelowane. Zoja była niesamowita - jeszcze opuchlizna po operacji nie zeszła, a ona już chciała się bawić. Jak to mówią maluchy - dzień bez zabawy to dzień stracony :)

18 lutego odbyło się kolejne rozdzielenie paluszków (Zoja ma w końcu 10 paluszków u rączek) i 3 marca Zojka z mamą mogły wreszcie wrócić do domu :) Te kilka miesięcy tęsknoty za domem, stresu przed operacjami, trudnych chwil po operacjach - było warto! To na pewno nie były ostatnie operacje Zoi, jednak w tym momencie udało się osiągnąć wszystko, co zostało zaplanowane. Cieszymy się bardzo i nie zapominamy o Zoi na przyszłość.

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 3,074 people
176,600.75 zł (83.93%)