Wsparcie rozwoju Autystycznego 5 latka

Marta Czarnecka
organizator skarbonki
Marcin ma 5 lat. Urodził się zdrowy, ale w trakcie jego rozwoju niemowlęcego pojawiły się u niego pewne nieprawidłowości. Chłopiec krzykiem reagował na światło, nie uśmiechał się, nie łapał kontaktu wzrokowego. Wyrzucał pościel z łóżeczka, ściągał ubrania z nóg, a także przejawiał zachowania autoagresywne - uderzał brodą i głową w łóżeczko. Na każdy dotyk spinał się, płakał i krzyczał na przemian. W wieku 3 lat potwierdzono u Marcinka całościowe zaburzenia rozwojowe – autyzm.

Obecnie chłopiec uczęszcza na terapię i rehabilitację integracji sensorycznej. Jest pod stałą opieką psychologa i psychiatry. Niestety, jako pięciolatek wciąż ma problemy z utrzymaniem równowagi i cały czas potyka się i przewraca. Marcin rzadko sam inicjuje kontakt, głównie w sytuacji, gdy potrzebuje pomocy. Komunikuje się, posługując się prostymi słowami.

Niedawno Marcinek został zakwalifikowany na turnus, dzięki któremu mógłby przyśpieszyć swój rozwój psychoruchowy. W trakcie zajęć ma szansę poprawić stabilność swojego ciała oraz technikę chodu. Dodatkowo, ćwiczenia wymuszą korektę postawy ciała, zwiększą siłę mięśniową oraz poprawią równowagę i koordynację ruchową. Koszt turnusu to 2200 złotych. Taka kwota to spory wydatek dla rodziców chłopca, dlatego ośmielamy się Was prosić o pomoc.
Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
Marta Czarnecka
Marcin Chochołowski
Autyzm pod kontrolą
0%
0 zł Supported by 0 people CEL: 200 ZŁ