Zbiórka archiwalna
You can donate to the current cause
Current cause progress
8,707 zł (69.41%)
Donate
Show Hide

Pomóż zatrzymać pasmo nieszczęść

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 162 people
6,000 zł (100%)
Goal
turnus rehabilitacyjny

Izabela Spilska, 55 years

Gliwice, śląskie

SMA - rdzeniowy zanik mięśni

Started: 16 December 2015
Ends: 20 January 2016

Cuda. One uwielbiają zdarzać się grupowo i jednym ciągiem, inaczej niż nieszczęścia, one paradują ciągami, ale nie są łatwe do wyjaśnienia. Cofnijmy się 16 lat wstecz. W wieku 34 lat los odebrał Pani Izabeli kochającego męża, a jedynej córce ojca. Po wielomiesięcznej tułaczce po szpitalach, w poszukiwaniu przyczyny załamania zdrowia, w Klinice Chorób Rzadkich, lekarze zdiagnozowali SMA. Chorobę, która zazwyczaj atakuje narodzone maluszki, odbierając już w pierwszych dniach życia samodzielny oddech, dała o sobie znać po wielu latach skrywania się pod niewidzialnym płaszczem. Chorobę, na którą mimo nieustannie postępującego rozwoju medycyny dotychczas nie udało się odkryć skutecznego lekarstwa. Podejmowane próby kliniczne leczenia SMA obejmują jedynie najmłodszych pacjentów, bez szans na powodzenie dla Pani Izabeli.


 

Umiejętność życia polega na znalezieniu złotego środka i równowagi pomiędzy naszymi planami, tym co spotyka nas w rzeczywistości oraz sposobie reagowania na to, co otrzymujemy od losu, poprzez podejmowanie właściwych wyborów i decyzji. Naturalnym pragnieniem każdego człowieka jest życie w zdrowiu. Plan od Boga na życie dla Pani Izabeli był zupełnie inny. Ona zaś pogodą ducha, ciepłym słowem nadal pragnie żyć, zaznać szczęścia uciekając od najboleśniejszej samotności. Napięcie i dyskomfort oraz narastająca frustracja dla Pani Izabeli od zawsze była motorem do zmian na lepsze, uparcie i konsekwentnie od wielu lat dąży do poprawy jakości codziennego życia w nieuleczalnej i nieustannie postępującej chorobie skrytej w jej kruchym ciele. Cierpienie traktuje jako wyzwanie trudu walki z chorobą, starając się poprzez systematyczną rehabilitacje łagodzić codzienne zmagania się z rzeczywistością przepełnioną szpitalnymi oddziałami, bólem, cierpieniem oraz łzami.

Izabela Spilska

 

Zapisane na górze karty życia bezwzględnie odwrócił los, skazując na łaskawość ludzi. Po śmierci męża doczekała czasów, w którym szybciej umrze z głodu, niż wyniszczy kumulująca się od lat choroba w jej ciele. Wiele lat to Pani Izabela niosła pomoc innym. Wspólnie przeżywała cud narodzin, pierwszego spotkania z narodzonym maluszkiem. Jako położna, była świadkiem niezwykle wyjątkowych chwil, w których ogromny ból odpływał z ciała matki. Łzy strachu i ulgi mieszały się z ogromnym szczęściem, które budziły w sercu niezwykłą czułość. Teraz sama stała się pacjentem, doceniając każdy najmniejszy drobiazg pracy innych ludzi. Wie jak niezwykle trudna to praca, nieoczekująca w zamian niczego, jedynie zdrowia i uśmiechu pacjenta.


Gdy temperatura za oknem spada, mróz maluje obrazy na szybach, schorowane mięśnie sztywnieją, ograniczając sprawność do minimum. To najtrudniejszy okres dla Pani Izabeli. Wtedy przerzucenie nóg przez ramę łóżka siłą własnych mięśni, dźwignięcie pleców do pionu i zrobienie kilku kroków z pokoju do kuchni, ugotowanie obiadu, albo korzystanie z toalety to jak zdobycie szczytu Mont Everest. Wyjazd na rehabilitację ze względu na ograniczenia ruchowe to ogromny wysiłek. Rehabilitacja domowa – zamyka pełną wiary i nadziei kobietę w czterech ścianach, skazując na samotność i przytłaczającą pustkę. Wyjazd na turnus rehabilitacyjny to intensywna forma nie tylko rehabilitacji fizycznej, ale i ogromne wsparcie duchowe. Człowiek nabiera ogromnej siły w mięśniach, ale i głowa napełnia się pozytywnym myśleniem. Mimo trudów, samotności…


​Córka Pani Izabeli opuściła rodzinny dom. W poszukiwaniu pracy wyjechała za granice. Miało być na kilka miesięcy. Wyszło, jak wyszło. Choroba nie chce odpuścić ciała Pani Izabelki mimo zawziętej walki o sprawność. Niestety skromna renta starcza jedynie na potrzeby bieżąca, bez szans na tak ogromny wydatek, jak udział w turnusie rehabilitacyjnym. Rehabilitacja nie przywróci zdrowia Pani Izabeli, ale w skuteczny sposób spowolni postępującą chorobę. Cuda. One uwielbiają zdarzać się grupowo i jednym ciągiem. Wspólnie możemy przerwać pasmo niekończących się nieszczęść i przyczynić się do tego spełnienia marzenia o turnusie. Nie pozwólmy, aby tą pełną ciepła i wiary kobietę opuściła nadzieja trzymająca ją nadal przy życiu...

Loading...

20 zł

Anos

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 162 people
6,000 zł (100%)