Dla Michalinkipl

Rafał Ryś
organizator skarbonki

Michalinka przyszła na świat 11 stycznia 2011 roku. Jeszcze prenatalnie stwierdzono u niej bardzo ciężką wadę serca - zespół hipoplazji lewego serca (HLHS).

Oznacza to, że dziewczynka ma tylko prawą połowę serduszka. By móc żyć, musi przejść trzy skomplikowane operacje.

Do tej pory szczęśliwie udało jej się stawić czoła jednej z nich. 25 stycznia, w drugim tygodniu swojego życia, w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie przeszła operację Norwooda.

Druga operacja powinna odbyć się między 4. a 6. miesiącem życia. Obecnie Michalinka ma już 9 miesięcy i ciągle czeka na zabieg. Czas działa na niekorzyść dziewczynki, której stan z dnia na dzień się pogarsza.

Poza tym ostanie badania wykazały kolejną wadę serduszka - niedomykalność zastawki trójdzielnej III-IV stopnia, co bardzo utrudnia proces leczenia operacyjnego.

W obawie o swoje dziecko i upływający czas, rodzice zdecydowali się skontaktować z prof. Edwardem Malcem, który z sukcesem operuje podobne wady serca w Klinice Großhadern w Monachium. Otrzymali zgodę i kwalifikację do operacji, która ma się odbyć na przełomie października i listopada 2011 roku. Jest szansa, żeby operacja odbyła się już pod koniec pażdziernika, ale to wszystko zależy jak szybko uda się nam zebrać potrzebną kwotę. 5000 złotych to kwota, którą chcemy zebrać przez Siepomaga.pl. Na pewno się uda ;)

Jest to duża suma, ale z Waszą pomocą możliwa do osiągnięcia!

Apelujemy o pomoc, gdyż każda, nawet najmniejsza kwota może sprawić, że nasza Michalinka będzie żyła. CZYM SĄ PIENIĄDZE, JEŚLI CZŁOWIEK STOI W OBLICZU ŚMIERCI SWOJEGO DZIECKA?! -  rodzice Michalinki, Monika i Michał.
  

Wsparli

10 zł

Anonymous

10 zł

Anonimowy Pomagacz

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
20%
20 zł Supported by 2 people CEL: 100 ZŁ