Zbiórka archiwalna
This page may contain outdated information about the Needy
Go to the current cause
Show Hide

Marzenia umierają ostatnie

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 358 people
5,000 zł (100%)
Goal
spełnienie marzenia - zakup laptopa

Dominik Żurek, 18 years

Białystok, podlaskie

dystrofia mięśniowa Duchenne'a

Started: 03 November 2016
Ends: 30 November 2016

Dystrofię Duchenne'a rozpoznano u Dominika, kiedy miał 2 latka. Choroba jest już w zaawansowanym stadium, chłopiec porusza się na wózku inwalidzkim, ma ogromną niedowagę i potrzebuje pomocy przy nawet najprostszych czynnościach. Choroba powoduje niedowład i stopniowy zanik mięśni, czego konsekwencją są pogłębiające się trudności z poruszaniem się oraz zaburzenia pracy wszystkich ważnych układów w organizmie. Młodszy brat 14-latka cierpi na to samo schorzenie.

Dominik bardzo lubi się uczyć oraz grać w gry komputerowe, dlatego po cichu marzył o laptopie, który pomógłby mu połączyć te dwie rzeczy. Jego ręce coraz szybciej się męczą, dlatego tak ważne jest, aby korzystał z udogodnień technicznych, póki jeszcze może...

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, a zaraz po urodzinach Dominika, w jego ręce trafiła paczka z wyśnionymi prezentami. Był tam nowoczesny laptop z bardzo dobrymi parametrami i specjalnymi funkcjami dla graczy, były słuchawki, a także bezprzewodowa myszka. Wszystko po to, aby ułatwić choremu nastolatkowi korzystanie ze sprzętu i zapewnić mu pełną wygodę. Chłopiec był przeszczęśliwy, chciał jak najszybciej uruchomić komputer i zatopić się w świecie, który daje mu zapomnienie i pocieszenie. Dzięki nowemu urządzeniu Dominik będzie mógł pogłębiać swoją wiedzę o świecie, a w wolnym czasie komunikować się z rówieśnikami albo dać się pochłonąć ulubionym grom. Z laptopem będzie mu też łatwiej znieść powtarzające się kilkutygodniowe pobyty w szpitalu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc w realizacji marzenia Dominika i podarowanie mu jego prywatnego okna na świat.

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 358 people
5,000 zł (100%)