Sight is the only way to communicate

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 830 people
62 742 zł (101,51%)
Goal
Specialized equipment for alternative communication

Dorota Wiśniewska, 8 years

Poznań, wielkopolskie

Rett syndrome

Started: 28 February 2019
Ends: 05 April 2019

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wsparcie zbiórki Dorotki! Sprzęt, na który zostały zebrane środki jest już testowany przez dziewczynkę. Mimo choroby w domu zagościła wielka radość. Przeczytajcie kilka słów podziękować od Mamy, która robiła wszystko, by jak najszybciej przywrócić Dorotce możliwość komunikowania. 

Szanowni „Siepomagacze”,

Dzięki Waszemu wsparciu Dorotka już kolejny tydzień korzysta z nowego sprzętu. Pierwsze trzy dni były trudne, córeczka musiała zaadaptować się do nowego monitora, przypomnieć układ plansz i obrazków. Jednak szybko nadrobiła zaległości i teraz komunikuje się bez problemu. Mniej płacze i mniej się frustruje, ponieważ może wyrazić swoje potrzeby i emocje. Jest bardzo chwalona przez nauczycieli i terapeutów, którzy mówią, że chętniej bierze udział w zajęciach. Dzięki możliwości wybierania ćwiczeń, proponowania aktywności i sygnalizowania, kiedy jest zmęczona lub znudzona jest bardziej zaangażowana, a efektywność terapii znacznie wzrosła.

Ja, jak każda typowa mama, mam kompletnego hopla na punkcie swoich dzieci. Uwielbiam chwalić się ich osiągnięciami i sukcesami. Dlatego bardzo chciałam nakręcić film, na którym Dorotka osobiście dziękuje Wam za pomoc. Niestety Dorotka się nie zgodziła. Powiedziała, że się wstydzi. No cóż, ma do tego prawo, a mi pozostaje uszanować jej decyzję. Oczywiście będę ją dalej namawiać ;-).

Dorota Wiśniewska

Liczę na Wasze zrozumienie i obiecuję, że kiedy Dorotka poczuje się pewniej, zaakceptuje swoją odmienność od reszty rówieśników i wyrazi zgodę, to wstawię film.

Nowe wyzwanie przed nami: Jak pomóc Dorotce zaakceptować jej inność i wyjątkowość.

Trzymajcie kciuki!

Katarzyna, Mama Dorotki

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 830 people
62 742 zł (101,51%)