Dzielny Brunon

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 40 people
1,910 zł (47.75%)

Warszawa, mazowieckie

Started: 20 January 2013
Ends: 25 March 2013

Brunon jest wesołym chłopcem. Lubi śmigać na hulajnodze, szaleństwa na basenie, skoki na trampolinie, zabawy na huśtawce oraz grę w piłkę. Niedługo skończy 7 lat, a od września wybiera się do szkoły.
 
W domu chętnie układa różne układanki, lubi słuchać bajek, budować z klocków i bawić się w chowanego. Ma typowo męskie upodobania kulinarne: z warzyw najbardziej lubi boczek. Generalnie ma być mięsnie, konkretnie i z przyprawami.

Brunon jest bardzo wrażliwy na piękno w swoim otoczeniu - lubi ładne wnętrza, piękne obrazki w książeczkach, melodyjną muzykę. Pewnie dlatego w zerówce najchętniej przebywa ze swoimi ślicznymi koleżankami Amelką i Adilą.
 
Ma poczucie humoru i uwielbia psocić razem ze swoją siostrą bliźniaczką Olą.
 
Poza beztroską zabawą Brunon bardzo ciężko pracuje. Ma Autyzm. Uczy się mówić, wykonywać proste polecenia, współpracować z drugą osobą – terapeutą, mamą. Chłopiec poddawany jest terapii behawioralnej i logopedycznej.
 
Brunon w dalszym ciągu prawie nie mówi spontanicznie (głównym problemem jest typowa w autyzmie bardzo ograniczona potrzeba komunikacji). W  ciągu ostatniego roku nauczył się wymawiać większość głosek, jest na etapie tzw. znaczących sylab. Np "ba ba da" oznacza "babciu daj". Brunon uczy się w tej chwili liter i zna wszystkie samogłoski oraz pojedyncze spółgłoski. Jest to bardzo ważne, bo nie wiadomo czy i kiedy będzie mówić.

Brunon jest również bardzo samodzielny. Potrafi sam jeść, ubrać się, korzystać z toalety. Chłopiec bardzo chętnie współpracuje z terapeutami, dzięki czemu jego rozwój intelektualny nie jest zaburzony - ma bogate słownictwo pasywne (dużo rozumie i rozpoznaje na obrazkach), umie układać historyjki w ciąg logiczny, umie grupować przedmioty, zna ich zastosowanie. Rozumie pojęcia, takie jak „dużo – mało”, „pusty – pełny”, „mokry – suchy”, itp. Potrafi liczyć (mniej więcej do pięciu).

Ta intensywna terapia potrwa jeszcze bardzo długo. Mama wychowuje bliźniaki sama i mimo że jest osobą bardzo dzielną, chwilami (jak każdy) potrzebuje wsparcia. W tym momencie życia tej trzyosobowej rodziny potrzebne jest wsparcie finansowe, aby nie przerywać terapii z powodu chwilowych problemów.

Chcielibyśmy zebrać kwotę 4.000 zł z przeznaczeniem jej na pomoc i kontynuację terapii Brunona. Pozwoli to bezpiecznie opłacić 2-miesięczny koszt terapii behawioralnej i logopedycznej.
 
W imieniu Brunona, jego siostry Oli i Mamy prosimy o wsparcie.

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 40 people
1,910 zł (47.75%)