Muszę walczyć z własnym ciałem

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 131 people
2 108 zł (100,38%)
Goal
spełnienie marzenia - zakup konsoli Xbox Kinect z grami i dodatkowym padem

Paweł Piątek

Nowe Dolno, warmińsko-mazurskie

dystrofia mięśniowa Beckera

Started: 08 July 2016
Ends: 22 July 2016

Xbox Kinect z grami dla Pawła

10-letni Paweł z miejscowości Nowe Dolno cierpi na dystrofię mięśniową Beckera. Jest to dziedziczna choroba zwyrodnieniowa tkanki mięśniowej. Czy Pawła czeka przyszłość na wózku inwalidzkim? Na razie nikt tego nie wie… Najważniejsza jest intensywna rehabilitacja, bo leku na dystrofię nie ma. Nieustanne ćwiczenia to jedyny sposób, aby choć trochę spowolnić chorobę. Na domiar złego zagrożony jest także najważniejszy mięsień – serce. Dodatkowym schorzeniem, które pojawiło się u 10-latka, prawdopodobnie w wyniku ogromnego stresu, jest łysienie plackowate. Chłopiec, ze względu na chorobę i osłabione serce, musi unikać nadmiernego wysiłku. Zamiast dzieciństwa wypełnionego beztroskimi zabawami z kolegami los podarował mu dzieciństwo pełne szpitali, badań i żmudnej rehabilitacji.

Paweł jest świadomy swojego stanu, ale ma tylko 10 lat i trudno jest mu się pogodzić z bolesną prawdą. Od dawna marzył o konsoli Xbox, która pozwoliłaby mu zapomnieć o ograniczeniach związanych z chorobą, zabrałaby go w świat fantazji i sprawiłaby, że jego smutna codzienność stałaby się nieco weselsza. Konsola byłaby także świetnym uzupełnieniem standardowej rehabilitacji, ogromną pomocą w zmaganiach z własnych ciałem.

Marzenie Pawła spełniło się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, kiedy odwiedziliśmy go wraz z wolontariuszami z Kanady. 10-latek czekał na nas od rana w domu z rodzicami, ale z wrażenia nie mógł powiedzieć ani słowa. Dopiero gdy z treningu piłkarskiego wrócił starszy brat, chłopiec się rozluźnił. Rozpoczęło się otwieranie prezentów. Najpierw były zabawki i akcesoria Star Wars, które Paweł wprost uwielbia. Następnie przyszedł czas na rozpakowanie i podłączenie nowej konsoli. Udało się! Pograliśmy trochę, a potem bracia zasiedli do rozpracowania tajników upragnionego sprzętu.

Dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom, dzięki którym udało się spełnić marzenie Pawła i wnieść w jego życie odrobinę radości!

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 131 people
2 108 zł (100,38%)