Fundusz Stypendialny dla Dzieci

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 42 people
2,456 zł (81.86%)

Warszawa, mazowieckie

Started: 18 April 2011
Ends: 20 October 2012

Wielu małym wiejskim szkołom groziło zamknięcie, ale dzięki rodzicom prowadzącym lokalne stowarzyszenia, udało się im przetrwać. Teraz dzieci uczące się w tych placówkach potrzebują wsparcia finansowego na naukę i materiały dydaktyczne. Przecież każdy ma prawo do zdobywania wiedzy.

Z Waszym wsparciem te zdolne dzieciaki mają szansę wybić się ponad przeciętność, a dzieci mniej zdolne mogą nadrobić zaległości.

Zapraszamy Was do udziału w projekcie Funduszu Stypendialnego dla dzieci z Małych Wiejskich Szkół, który prowadzimy w ramach programu Transfer Energii.

W Polsce jest ok. 350 małych wiejskich szkół, a pula Funduszu Stypendialnego potrzebnego na rok dla jednej szkoły to 3000 złotych.  Tyle właśnie chcemy zebrać z Waszą pomocą.
Naszą pomocą obejmujemy zarówno dzieci uzdolnione, jak i te potrzebujące specjalistycznej pomocy. Średni koszt stypendium dla jednego ucznia wynosi ok. 100 złotych.

W ramach Programu, w latach 2008–2010, Fundusz Stypendialny objął 415 uczniów, którzy łącznie mogli uczestniczyć w 1179 godzinach zajęć dodatkowych.
Fundusz został również nagrodzony (wówczas jako Fundacja Talizman) pierwszym miejscem w konkursie „Otwarta Szkoła” organizowanym w listopadzie 2009 roku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w kategorii „wsparcie uczniów zdolnych”.


Już raz dzięki społeczności SiePomaga.pl udało się pomóc jednej szkole. Teraz zbieramy dla kolejnej.
 
Pomóż dzieciom z Małych Wiejskich Szkół.

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 42 people
2,456 zł (81.86%)