Marzenie chorego Tomka

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 45 people
2,500.53 zł (100.02%)
Goal
Zbiórka pieniędzy na zakup nowego telewizora dla Tomka

Wrocław, dolnośląskie

Ostra białaczka limfoblastyczna typu pre-B

Started: 31 October 2013
Ends: 03 December 20137-letni Tomek z Wrocławia choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną typu pre-B. Przez ponad 3 lata był leczony chemią. Obecnie chłopiec przyjmuje chemię podtrzymującą. Nowotwór spowodował wiele powikłań i zatrzymał rozwój psychoruchowy Tomka. Chłopiec jest pod stałą opieką psychologa, pedagoga i logopedy. Uczęszcza na rehabilitację, terapię zajęciową oraz gimnastykę korekcyjną. Tomek w szpitalu bardzo polubił gry komputerowe. Na oddziale poznał również konsole. Największym marzeniem chłopca, które spełniliśmy była przenośna konsola do gier PSP z grami i telewizor. Teraz Tomek będzie mógł grać na konsoli, kiedy tylko zapragnie, także w drodze do szpitala, a na nowoczesnym telewizorze będzie mógł oglądać wszystkie ulubione programy.

Tomek nie spodziewał się, że zobaczy tylu gości na raz, ponieważ w Podróży Spełnionych Fantazji towarzyszyły nam wolontariuszki z Kanady. Gdy weszliśmy do jego malutkiego mieszkanka, znajdującego się w jednym z typowych polskich blokowisk, początkowo nie wiedzieliśmy jak się poruszać. Zwłaszcza, że przynieśliśmy ze sobą sporo prezentów. Tomek cierpliwie odpakowywał coraz to nowe pakunki. Każdy z prezentów był należycie i dokładnie obejrzany. Każdemu z nich towarzyszyło „wow.” Jednak, gdy przyszła pora na odpakowanie konsoli PSP Tomek aż skoczył i wykrzyknął zbawienne: „Wow zawsze o takiej marzyłem!” Było to bardzo wzruszający moment. Chłopiec skakał z radości i mocno ściskał konsole. Dobrze, że były wśród nas specjalistki od uruchamiania tego małego urządzenia. Umiejętność tą nabrały tylko i wyłącznie, dlatego, że miały młodszego barta.

Konsola szybko musiała zostać podłączona do prądu, dlatego Tomek kontynuował dalsze rozpakowywanie prezentów. Ostatni, największy odpakowywał z dużą dozą rezerwy- mimo charakterystycznego kształtu, Tomek nie mógł uwierzyć, że spełni się tego wieczoru jego drugie największe marzenie – nowy, duży i płaski telewizor. Chłopiec od razu poprosił o pomoc swojego tatę o zainstalowanie nowego telewizora, tak, aby móc cieszyć się podarunkiem na całego. Tomek wykorzystał ten moment na sprawdzenie swojej nowej kolekcji klocków Lego których jest wiernym fanem. Nie omieszkał także „przymierzyć się” do nowych sanek. Szybko oświadczył, że jak tylko spadnie pierwszy śnieg, będzie chciał je przetestować.

Za spełnienie fantazji Tomka z całego serca pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy za pośrednictwem portalu siepomaga.pl ufundowali dla Tomka duży, płaski telewizor.

               
 

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 45 people
2,500.53 zł (100.02%)