Wspieraj hospicjum im. Chrystusa Króla

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 47 people
2,983.01 zł (31.73%)

Started: 17 February 2014
Ends: 04 November 2014

W 2006 roku Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach  uruchomiła stacjonarne hospicjum dla dorosłych. Do hospicjum przyjmowane są osoby w zaawansowanej chorobie nowotworowej, a w miarę wolnych miejsc, z innymi nieuleczalnymi schorzeniami, bez ograniczeń wiekowych. W hospicjum stacjonarnym objętych zostało opieką 20-stu podopiecznych.


Piękny parterowy budynek Hospicjum im. Chrystusa Króla został poświęcony i  oddany do użytku 10 czerwca 2006 roku. Obiekt dysponuje 10 dwuosobowymi pokojami z łazienką. W Hospicjum znajduje się kaplica, w której odbywają się cotygodniowe Msze Święte oraz zaplecze dla lekarzy i zespołu medycznego. Budynek spełnia wymogi najnowszych standardów europejskich. Warunki bytowe i medyczne dostosowane są do potrzeb chorych. Budynek Hospicjum położony jest z dala od centrum miejscowości, wśród zieleni i malowniczego krajobrazu. Sprzyja to odpoczynkowi i kontemplacji.
Jak wiadomo, opieka hospicyjna to wszechstronna opieka nad chorym w ostatnim okresie choroby nieuleczalnej, głównie nowotworowej, w której zakończone jest leczenie przyczynowe, a konieczne jest leczenie objawów związanych z postępem choroby. Hospicjum zapewnia każdemu ze swoich podopiecznych adekwatną do potrzeb opiekę. Oprócz fachowej opieki medyczno-pielęgniarskiej udzielana jest pomoc psychologiczna oraz wsparcie duszpasterskie. Pobyt w Hospicjum jest bezpłatny. Jego działalność finansowana jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia.


Dla ludzi nieuleczalnie chorych bardzo ważna jest opieka medyczna oraz wsparcie bliskich osób – rodziny, przyjaciół, dzięki której mogą choć na chwile zapomnieć o bólu i cierpieniu podczas trwania choroby. Z myślą o nich Fundacja Pomocy  Osobom Niepełnosprawnym uruchomiła  domowe hospicjom dla dzieci i dorosłych, w którym opięką zostało objętych 29-cioro podopiecznych, w tym 14-stu dorosłych oraz 15-cio dzieci. Aby móc codziennie dojeżdżać do naszych Chorych, dziennie pokonujemy około 150 km. Naszymi samochodami (karetka, samochód osobowy) docieramy do podopiecznych zamieszkujących tereny powiatu nowosądeckiego i gorlickiego. Koszty związane z dojazdem i zużyciem paliwa, są duże, dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w finansowaniu kosztów dojazdu do naszych potrzebujących.


Dla działalności naszego Hospicjum ważne jest każde wsparcie, dlatego też zwracamy się do ludzi dobrej woli o pomoc, a w szczególności o pomoc finansową, dzięki której będziemy mogli pokryć koszty związane z dojazdem do naszych podopiecznych. Mamy nadzieje, że dzięki pomocy dobrych ludzi, będziemy mogli efektywniej pomagać naszym pacjentom w chorobie i cierpieniu.

Za wszelką pomoc Serdecznie Dziękujemy!!!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 47 people
2,983.01 zł (31.73%)