Proste stópki, równe kroczki, brak bólu - Franek ponownie potrzebuje pomocy

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 150 people
4,351 zł (29.13%)
Goal
roczna rehabilitacja

Franek Mentel, 8 years

Gdańsk, pomorskie

stan po operacji stopy końsko-szpotawej

Started: 02 November 2018
Ends: 30 July 2019

Poprzednie zbiórki

6,760 zł (34.40%)
Tenotomia (nieinwazyjna metoda) w Wiedniu, aby Franek mógł normalnie chodzić

255

30.05.2018 - 17.09.2018

Tenotomia (nieinwazyjna metoda) w Wiedniu, aby Franek mógł normalnie chodzić

255

6,760 zł

30.05.2018 - 17.09.2018

Dzięki Waszej ogromnej pomocy Franek pojechał do Wiednia na operacje stopy końsko-szpotawej, która ku naszej ogromnej radości udała się! Jednak, by zobaczyć realne pozytywne skutki, by stópka naszego synka była zdrowa, potrzebna jest intensywna kosztowna rehabilitacja. Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i sprawność. Z wsparciem naszym i swojej siostry Franek bardzo dzielnie walczy, ale bez pieniędzy i tym samym rehabilitacji, wszystkie jego starania i udana operacja przepadną...

Franek Mentel

Już w czasie ciąży widzieliśmy, że Franek urodzi się z chorymi nóżkami. Oczywiście, martwiliśmy się o stan zdrowia synka, jednak nie przerażała nas ta sytuacja. Lekarze uspokajali nas, mówiąc, że tylko jedna operacja wystarczy, a nóżki będą zdrowe. Franek tak jak inne dzieci miał skakać, biegać, grać w piłkę. Niestety, rzeczywistość okazała się dla niego naprawdę bolesna…

Niestety, kolejne zabiegi i operacja nie powodziły się, a my coraz bardziej wątpiliśmy, czy Franek będzie sprawnym dzieckiem. Coraz bardziej widzieliśmy różnice w długości nóżek synka, coraz bardziej baliśmy się, czy jeszcze kiedyś będzie szansa na to, że szpitale, zabiegi, rehabilitacja, że to wszystko będzie już za nami. Serce bolało na samą myśl, co się stanie, jeśli nie znajdziemy lekarza, który poprawnie przeprowadzi operację Frania? Jak duże konsekwencje będzie ponosić, jeśli nie damy rady pomóc synkowi.

Nie mogliśmy się poddać, udało się znaleźć lekarza, który zoperował Frania, który dał nadzieję, że już żaden krok, który w życiu postawi, nie będzie tak bolesny, jak te, które stawiał do tej pory. Oddając naszego synka w ręce lekarzy, tym razem wiedzieliśmy, że są to specjaliści, którzy z wielkim powodzeniem leczą takie wady, jak ta Franka. Dodatkowo operacja była nieinwazyjna, a to znaczy, że nie musiał cierpieć z powodu gojących się blizn.

Franek Mentel

19 września 2018 roku zaczęła się nasza prawdziwa walka o sprawność Frania. To tego dnia lekarze z Wiednia przeprowadzili operację, która udała się, a my byliśmy niezmiernie szczęśliwi. Niestety, to nie koniec. By dobrze przeprowadzona operacja nie poszła na marne, synek musi być intensywnie rehabilitowany, a także przez co najmniej rok musi używać specjalnej protezy.

Nasza wiara w sprawność Franka jest wielka! Teraz wiemy, że nic nas nie zatrzyma, by synek był szczęśliwy. By tak jak inne dzieci mógł biegać, by wszystkie pobyty w szpitalu były tylko złym wspomnieniem, które już nie wróci. Wszystkie koszty związane z leczeniem i rehabilitacją przerosły nas. Po raz kolejny prosimy Was o pomoc, bo wiemy, że tylko z Wami damy radę zawalczyć o sprawność Franka!

Loading...

200 zł

Adquesto

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 150 people
4,351 zł (29.13%)