Odezwij się do mnie, siostrzyczko

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 1 585 people
42 553 zł (100%)
Goal
Przeszczep komórek macierzystych

Hanna Gryta , 6 years

Przeczyce, śląskie

Dziecięce Porażenie Mózgowe

Started: 25 April 2017
Ends: 02 October 2017

Zobacz wszystkie zbiórki

Hania jest już po czterech przeszczepach komórek macierzystych! Przed nią jeszcze tylko jeden, a już widać ogromną poprawę!

Dzięki przeszczepom nasza córka zaczyna mówić. Kiedyś mówiła tylko "mama" i "tata", a teraz potrafi wymówić całe zdanie, na przykład: "Mamo, ja też chcę mieć urodzinki" albo "Mamo, proszę daj mi pić". Zaczęła się komunikować z nami, mówi bardzo cicho i dość wolno, ale mówi i to jest najważniejsze! Skończyły się frustracje i nerwy.

Nad mówieniem Hani pracuje sztab neurologopedów, my i wszystkie panie w przedszkolu. Od pierwszego przeszczepu było widać już postępy - pierwsze słowa po przeszczepie to było imię babci Małgosi i słowo "bałagan" :)

Jesteśmy bardzo szczęśliwy i wdzięczni wszystkim Darczyńcom, bo bez nich to nie byłoby możliwe. Dzięki Wam nasza Hania ma dużą szansę na samodzielność w przyszłości, a przede wszystkim na sprawną komunikację po pięciu przeszczepach.

Czujemy się jak nowo narodzeni - nasza córka potrafi się komunikować z nami, potrafi powiedzieć o swoich potrzebach,o swoich uczuciach. Zmieniliśmy również przedszkole na integracyjne, bo Hania zaczęła się komunikować z dziećmi i z paniami. Rozumie dużo więcej, stała się cierpliwa. To jest cudowne uczucie, nie do opisania, to tak, jakbyśmy dostali nowe życie!

Po pięciu przeszczepach musi być co najmniej pół roku przerwy i po tym czasie wspólnie z lekarzami zdecydujemy, co dalej.  Być może Hania nauczy się również czytać i pisać, ale o tym będziemy myśleć później, jak już mowa będzie płynna i zrozumiała.

Jesteśmy naprawdę bardzo szczęśliwi! Walka o zdrowie córki i pełna sprawność jest jeszcze długa, ale jesteśmy pełni nadziei.

Dziękujemy!

Danuta Gryta, mama Hani

Hanna Gryta

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 1 585 people
42 553 zł (100%)