Zbiórka archiwalna
This page may contain outdated information about the Needy
Go to the current cause
Show Hide

Odezwij się do mnie, siostrzyczko

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 1,585 people
42,553 zł (100%)
Goal
Przeszczep komórek macierzystych

Hania Gryta , 8 years

Przeczyce, śląskie

Dziecięce Porażenie Mózgowe

Started: 25 April 2017
Ends: 02 October 2017

Hania jest już po czterech przeszczepach komórek macierzystych! Przed nią jeszcze tylko jeden, a już widać ogromną poprawę!

Dzięki przeszczepom nasza córka zaczyna mówić. Kiedyś mówiła tylko "mama" i "tata", a teraz potrafi wymówić całe zdanie, na przykład: "Mamo, ja też chcę mieć urodzinki" albo "Mamo, proszę daj mi pić". Zaczęła się komunikować z nami, mówi bardzo cicho i dość wolno, ale mówi i to jest najważniejsze! Skończyły się frustracje i nerwy.

Nad mówieniem Hani pracuje sztab neurologopedów, my i wszystkie panie w przedszkolu. Od pierwszego przeszczepu było widać już postępy - pierwsze słowa po przeszczepie to było imię babci Małgosi i słowo "bałagan" :)

Jesteśmy bardzo szczęśliwy i wdzięczni wszystkim Darczyńcom, bo bez nich to nie byłoby możliwe. Dzięki Wam nasza Hania ma dużą szansę na samodzielność w przyszłości, a przede wszystkim na sprawną komunikację po pięciu przeszczepach.

Czujemy się jak nowo narodzeni - nasza córka potrafi się komunikować z nami, potrafi powiedzieć o swoich potrzebach,o swoich uczuciach. Zmieniliśmy również przedszkole na integracyjne, bo Hania zaczęła się komunikować z dziećmi i z paniami. Rozumie dużo więcej, stała się cierpliwa. To jest cudowne uczucie, nie do opisania, to tak, jakbyśmy dostali nowe życie!

Po pięciu przeszczepach musi być co najmniej pół roku przerwy i po tym czasie wspólnie z lekarzami zdecydujemy, co dalej.  Być może Hania nauczy się również czytać i pisać, ale o tym będziemy myśleć później, jak już mowa będzie płynna i zrozumiała.

Jesteśmy naprawdę bardzo szczęśliwi! Walka o zdrowie córki i pełna sprawność jest jeszcze długa, ale jesteśmy pełni nadziei.

Dziękujemy!

Danuta Gryta, mama Hani

Hania Gryta

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 1,585 people
42,553 zł (100%)