Zbiórka archiwalna
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do profilu Potrzebującego
Show Hide

Ignaś KardioKosmita

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 190 people
7,015 zł (100.21%)
Goal
Zbiórka na komunikator mowy,rehabilitację ruchową oraz logopedyczną.

Ignacy Pianko, 10 years

Warszawa, mazowieckie

Wada serca, niedosłuch, krótkowzroczność i guz mózgu

Started: 19 June 2013
Ends: 06 August 2013

Komunikator i terapia AAC wdrożona już wcześniej okazały się właściwą drogą. Ignac w zależności od potrzeby wybiera sobie sposób komunikacji - gesty lub symbole. Dzięki programowi MówiK jest też możliwość osłuchania się z wymową, co ku naszej radości zaskutkowało próbami Ignaca w wypowiadaniu co łatwiejszych sylab. W tej chwili główny nacisk w rehabilitacji kładziemy właśnie na rozwój umiejętności komunikacjyjnych i budowanie relacji społecznych. Ufundowany sprzęt dał Ignasiowi dodatkowe możliwości, a przede wszystkim sprawił, że chętnie sięga po to rozwiązanie i samodzielnie potrafi zbudować podstawowe komunikaty. 

Ignacy Pianko

Myśleliśmy, że wada serca, niedosłuch, krótkowzroczność i guz mózgu wyczerpią już pasmo chorób. Najbardziej niepokoił nas brak rozwoju mowy czynnej i niektóre zachowania synka. W lutym otrzymaliśmy diagnozę, że Ignacy cierpi na autyzm. No i czujemy się, jakbyśmy znowu zaczynali od nowa. Trzeba się dokształcić, odpowiednio dostosować terapię i gdzieś szukać źródeł optymizmu.

Nadal mocno wierzymy, że mowa czynna rozwinie się u naszego synka, a limit 'przypadłości' został już wyczerpany. Dziękujemy za każde wsparcie.

Rodzice

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 190 people
7,015 zł (100.21%)