Pompa dla Jakuba

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 73 people
4,900 zł (100%)

Jakub Szarwiło

Łódź, łódzkie

Started: 08 April 2010
Ends: 25 August 2010

Piątek 29 października  2010 roku to szczególna data dla 13-letniego Kuby. W tym dniu Kuba osobiście odebrał z apteki pompę insulinową.

Dzięki ludziom dobrej woli zbiórka trwała niespełna pół roku. Sytuacja Kuby wszystkich bardzo poruszyła. Pompa czekała na Kubę w aptece kilka dni. Wystawiona na jednej z półek wzbudzała duże zainteresowanie i zazdrość niektórych pacjentów, którzy czekają w długiej kolejce w NFZ na sfinansowanie pompy.
 
Osobiście przekazała pompę Kubie właścicielka i kierownik apteki, pani mgr Katarzyna Szarwiło z apteki w Łaziskach Górnych. Wzruszona mama Kuby powiedziała: „całość akcji bardzo nas zaskoczyła , prosiliśmy o pomoc w dofinansowaniu zakupu – wiedząc, że daleka droga przed nami - a dzięki pomocy i ofiarności wszystko poszło bardzo, bardzo szybko - szybciej od oswojenia się przez Kubę z chorobą

Najbardziej szczęśliwy był Kuba, a jego uśmiech wynagradza chyba wszystkim Pomagaczom ich ofiarność i poświecenie. Kuba długo nie mógł się pogodzić z chorobą, ale teraz po spotkaniach i wyjazdach ze Stowarzyszeniem Cukrzyków z innymi dziećmi dochodzi do wniosku, że to jednak nie koniec świata. Nie on jedyny na świecie choruje i w sumie da się z tym żyć. Może nie będzie strażakiem, ale są jeszcze inne fajne zawody.Podłączenie Kuby do pompy wymaga od niego dużej samodzielności. Z czasem nauczy się jak w pełni kontrolować i samodzielnie wyliczać wszystkie niezbędne parametry.


Kuba i jego mama Pani Katarzyna bardzo serdecznie dziękują wszystkim za pomoc i zaangażowanie.

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 73 people
4,900 zł (100%)