Jak rybka w wodzie

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 18 people
680 zł (6.8%)

Wiktoria Iwaniuk

Lubin, dolnośląskie

Started: 17 January 2012
Ends: 14 March 2012

Wiktoria ma 8 lat. Urodziła się jako wcześniak, w 26 tygodniu ciąży. Dziewczynka choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce, krótkowzroczność i obustronny głęboki niedosłuch.


Jej percepcja świata jest w znacznym stopniu ograniczona, ale Wiktoria codziennie ambitnie pracuje nad pokonaniem kolejnych barier swojej niepełnosprawności. Nieustanne i żmudne ćwiczenia rehabilitacyjne dają stopniową poprawę i umożliwiają jej poruszanie się.


Niestety, dziewczynka nie mówi. Większość swoich potrzeb komunikuje poprzez podstawowe ruchy i gesty, ale rodzina wierzy, że kiedyś będzie potrafiła powiedzieć jak bardzo ich wszystkich kocha. Aby mogła słyszeć, wszczepiono jej implant ślimakowy do prawego ucha, a jej krótkowzroczność korygują odpowiednio dobrane okulary.


Wiktoria ma starszą o 7 lat siostrę, 15-letnią Karolinę. Dziewczynki uwielbiają razem grać w piłkę i układać puzzle. Wielką pasją samej Wiktorii są pociągi, może na nie patrzeć godzinami.
 
Dzięki intensywnej rehabilitacji dziewczynka jest sprawna ruchowo. Oprócz ćwiczeń w domu, Wiktoria kilka razy do roku jeździ na turnusy do ośrodka w Złotowie, gdzie pod okiem terapeutów pracuje nad swoją koordynacją ruchową. Od sierpnia 2010 roku Wiktoria uczestniczy w zajęciach z delfinoterapii, która w znaczący sposób przyspieszyła jej rehabilitację. Kontakt z delfinami bardzo dobrze wpływa na poprawę jej ogólnego stanu zdrowia. Delfiny podczas bliskiego kontaktu wysyłają wiązki ultradźwięków, które docierając do zmienionych chorobowo miejsc, regenerują zniszczone komórki.


Niestety, koszt 2-tygodniowej rehabilitacji na Krymie jest bardzo wysoki. To blisko 10 000 złotych. Taki turnus to jednak coś więcej niż tylko terapia, to wielki krok naprzód dla Wiktorii. Dlatego tak bardzo jest potrzebne Wasze wsparcie, Kochani.

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 18 people
680 zł (6.8%)