Will you save my life?

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 9,721 people
377,834.35 zł (101.29%)
Goal
Life-saving operation in Boston Children's Hospital in USA, the first step - atrial switch

Jan Kłaczek, 5 years

Wrocław, dolnośląskie

Heart defect L-TGA (l-transposition of great arteries), Ebstein's anomaly, supraventricular tachycardia and aplastic anemia- curently after bone marrow transplant

Started: 27 October 2016
Ends: 15 March 2017

  Jan Kłaczek   Kolejny raz moc pomagania zdziałała cuda! Dzięki Wam udało się zebrać 100% kwoty, potrzebnej na pierwszy etap leczenia serca Jasia!


Historią medyczną tego chłopca można obdzielić kilku dorosłych – zaraz po urodzeniu musiał walczyć z rzadką chorobą krwi, ma za sobą przeszczep szpiku. Najbardziej niebezpieczna dla jego życia jest jednak wada serca, której zoperowania nie chciała się podjąć żadna klinika w Europie. Szansę na życie Jasiek dostał w Stanach, w Boston’s Children Hospital - wyjątkowym miejscu na świecie, w którym leczą małe serca, dla których nigdzie indziej nie ma ratunku. W Bostonie Jasiowi zaproponowano dwuetapowe leczenie operacyjne, dzięki czemu jego serce będzie funkcjonować jak zdrowe, a on sam będzie ŻYĆ!


Dzięki Wam pierwszy etap leczenia już za Jasiem!


Jan Kłaczek    25 lutego Jaś razem z rodzicami poleciał do Stanów Zjednoczonych. Najpierw przeszedł liczne badania – ze względu na przeszłość medyczną Jasia, oprócz badań kardiologicznych konieczna była też konsultacja z hematologiem i transplantologiem. 8 marca odbyła się operacja, którą przeprowadził profesor Pero J del Nido. Wszystko poszło zgodnie z planem!

 
Przed chwilą zszedł do nas profesor Pedro J del Nido. Jest bardzo zadowolony z przebiegu operacji. Serduszko Jasia bardzo dobrze zareagowało. Lewa komora zaczęła pracować sprawniej niż u wiekszosci pacjentów. Przegroda miedzykomorowa od razu zaczęła się prostować. Mały został przewieziony na intensywną terapię. Za godz-dwie zostaniemy tam wpuszczeni .Uffffff matka w końcu zaczęła normalnie oddychać – napisała szczęśliwa mama chłopca.
 

Jan Kłaczek   Tak dokazywał Jasiek po operacji:    

Dla wszystkich twardzieli w Polsce relacja prosto z Bostonu Wasz wybudzony i szczęśliwy Jasiu Twardziel

Opublikowany przez Janek Kłaczek to Twardziel na 10 marca 2017

21 marca Jasiek wraz z rodzicami wrócił do Polski.

Bez wątpliwości możemy powiedzieć, że nasz Jasiu znalazł się w odpowiednim, czasie, w odpowiednim miejscu, że przekazujemy jego serduszko w ręce najlepszych światowych specjalistów. Oczywiście pamiętamy, że zawdzięczamy to naszym darczyńcom. Nasza wdzięczność nie zna granic - napisała mama chłopca. Zespół Ebsteina czyli niedomykalność zastawki zmalała z drugiego do pierwszego stopnia, przegroda miedzykomorowa ładnie się prostuje ,a w komorze lewej zwiększyło się ciśnienie, co ma przygotować ją do operacji Double Switch. Średni czas przygotowania całkowitego serduszka do drugiej operacji to ok 6 do 12 miesięcy. Płyn wokół serduszka zmalał.

Już niedługo zbiórka na drugi etap leczenia naszego małego wojownika!

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 9,721 people
377,834.35 zł (101.29%)