Julka, miłośniczka gumy do żucia

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 49 people
2,823.37 zł (100.83%)

Rybnik, śląskie

Started: 16 April 2012
Ends: 20 August 2012

Poznajcie Julkę. Dziewczynka ma 4 latka i jest wielką miłośniczką gumy do żucia – uwielbia z niej „strzelać balony”. To bardzo ważne, żeby robić coś, co się lubi ;-)
Julka nie zawsze jest jednak tak uśmiechnięta, jak na zdjęciu. Jej rozwój jest zaburzony przez chorobę. U dziewczynki stwierdzono autyzm wczesnodziecięcy. Julka nie mówi, jest nadpobudliwa i ma trudności w kontakcie i w zabawie ze swoim rodzeństwem (5-letni brat Bartek i 13-miesięczna siostrzyczka Kamilka).
 
Dużym problemem jest również towarzysząca jej alergia i problemy ortopedyczne (koślawość kolan i stóp), które bez rehabilitacji mogą w przyszłości powodować silne bóle i kłopoty z kręgosłupem.

Julia korzysta z rehabilitacji ruchowej w wypożyczanym przez rehabilitantkę kombinezonie terapeutycznym. Bardzo przydałby się jej własny. Zalecone wówczas ćwiczenia mogłaby wykonywać razem z mamą. Dodatkowo dziewczynka uczęszcza na zajęcia z logopedą oraz hipoterapię. Na konsultacje ze specjalistami rodzice dowożą dziewczynkę z Rybnika aż do Krakowa. Koszt jednorazowej podróży to spory wydatek.
 
Julce udało się zakwalifikować na 2 tygodniowy turnus rehabilitacyjny, który ma się odbyć w październiku 2012 roku. Rodzice otrzymają dofinansowanie z PFRON-u w wysokości 1500 złotych, ale 1000 złotych muszą dopłacić sami – i tu pojawia się problem...

Tata dziewczynki stracił pracę (i obecnie poszukuje nowej), a mama opiekuje się dziećmi. Rodzina aktualnie utrzymuje się jedynie z zasiłków.

Chcielibyśmy pomóc rodzinie Julki i zebrać dla nich kwotę 2800 złotych, które zostaną przeznaczone na pokrycie dofinansowania do turnusu (1000 zł), zakup kombinezonu terapeutycznego dla Julki (1500 zł) oraz pokrycie kosztów dwukrotnego dojazdu dziewczynki na specjalistyczne konsultacje do Krakowa (300zł).  
 
Julka musi dużo pracować, aby miała szansę w przyszłości stać się samodzielna. Rehabilitacja i konsultacje dają na to nadzieję, jednak w tym celu potrzebna jest jej odrobina naszej pomocy. Jeśli chcielibyście wspomóc w rehabilitacji miłośniczkę gumy do żucia, po prostu dorzućcie swój grosik.

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 49 people
2,823.37 zł (100.83%)