Ostatnia szansa na życie bez bólu

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 434 people
20,087.30 zł (41.95%)
To reach our goal: 27,785.70 zł
Donate Donate
Goal
Operacyjne leczenie endometriozy głęboko naciekającej.

Justyna Mazur, 36 years

Miasteczko Śląskie, śląskie

Endometrioza IV stopnia

Started: 22 October 2020
Ends: 20 February 2021

Mimo że jestem ciężko chora, to choroby po mnie nie widać... Zmagam się z endometriozą, która od około 20 lat powoli niszczy mój organizm.

Do lekarzy z niepokojącymi objawami chodziłam już jako nastolatka. Jednak zanim zostałam prawidłowo zdiagnozowana, upłynęło kilkanaście lat. Do tego czasu rozwinęła się w najcięższą postać choroby: endometriozę głęboko naciekającą 4 stopnia.

Justyna Mazur

Większość ludzi nie ma świadomości, czym jest ta choroba, sama jej nie miałam. "Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Nie jest to choroba złośliwa, jednakże jej przebieg kliniczny jest taki jak choroby nowotworowej złośliwej." 

Gdybym zdecydowała się na operację późno, gdy guzy byłyby już duże, musiałabym mieć wykonaną stomię (otwór na zewnątrz brzucha, przez który treść jelitowa byłaby wydalana z organizmu do specjalnego woreczka). Oczywiście chcę tego uniknąć. Koniecznie. Jest to dla mnie niezwykle przerażające. 

Justyna Mazur

Pierwszą operację (na NFZ) miałam wykonaną niedawno - w sierpniu 2018 r. Niestety nie przyniosła poprawy zdrowia. Jak się później dowiedziałam, realna refundacja skomplikowanego i wielogodzinnego zabiegu, takiego jak laparoskopia endometriozy głęboko naciekającej nie istnieje. Państwowe szpitale nie specjalizują się w leczeniu endometriozy głęboko naciekającej i ratowaniu narządów – nie tylko rodnych – zaatakowanych przez chorobę. Podczas laparoskopii endometriozy w państwowych szpitalach usuwa się tylko te ogniska, których można się stosunkowo szybko i łatwo pozbyć. Na dodatek państwowe szpitale zamiast wycinać ogniska endometriozy, wykonują ich wypalanie, a to tylko pogarsza stan chorej. Nikomu nie opłaca się wykonywać usługi wartej dziesiątki tysięcy złotych za refundowane 2500 zł. Nikt mi tego nie powiedział, a ja zaufałam lekarzowi. Dopiero niedawno dowiedziałam się dlaczego źle czuję się po poprzedniej operacji, a przez 2 lata chodziłam do różnych lekarzy próbując znaleźć przyczynę. Gdy dowiedziałam się o co chodzi byłam w szoku.

Teraz wiem, że gdy usłyszy się diagnozę - endometrioza, należy od razu udać się do referencyjnego ośrodka leczenia endometriozy, a nie zwykłego ginekologa. Niestety takie ośrodki działają tylko prywatnie. W całej Polsce jest zaledwie kilka takich ośrodków. Jednym z nich jest Medicus Clinic we Wrocławiu. Pracują tam wysokiej klasy specjaliści od endometriozy. Jestem teraz pełna nadziei, że tym razem po operacji będę wreszcie czuła się dobrze. Operacja będzie skomplikowana. Lekarz powiedział, że będzie trwała co najmniej 5 godzin. Mam endometriozę rozsianą po całej miednicy mniejszej. Zakres operacji to usunięcie endometriozy z przymacicza z uwolnieniem nerwów i moczowodów, usunięcie endometriozy zaszyjkowej oraz endometriozy głęboko naciekającej przestrzeni odbytniczo pochwowej. 

Z całego serca proszę o pomoc w uzbieraniu tych środków. Będę wdzięczna za każde udostępnienie tej zbiórki i za każdą złotówkę.

–––––––––––––––––––

Wspieraj Justynę poprzez –> LICYTACJE

Justyna Mazur

Napisali o Justynie –> KLIK

Justyna Mazur

tarnogorski.info –> KLIK

Justyna Mazur

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 434 people
20,087.30 zł (41.95%)
To reach our goal: 27,785.70 zł
Donate Donate