Wszyscy karmią Klarę

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 399 people
15,002.14 zł (100.01%)

Klara Siewierska

Zielona Góra, lubuskie

Choroba syropu klonowego

Started: 12 September 2013
Ends: 30 December 2013

Mama Klary w listopadzie 2013 roku miała badania, żeby dowiedzieć się, czy może być dawcą wątroby dla swojej córeczki. Okazało się, że tak! Od tej chwili ich życie było pełne strachu - przeszczep to poważna operacja, a także nadziei - na nowe życie dla Klary.

- Klara była konsultowana w USA przez lekarzy, którzy sa prekursorami w leczeniu jej choroby.- napisała jej mama. - Kontaktowaliśmy się z lekarzami w Rzymie, gdzie również braliśmy pod uwagę dalsze leczenie, po wielu rozmowach z lekarzami w Polsce, z Profesorem Kalicinskim z CZD, udało się dopiąć wszystko i zorganizować przeszczep rodzinny wątroby u Nas czyli w Polsce.

4 lutego 2014 mama Klary dała córeczce drugi raz życie. Pierwszy raz, gdy ją urodziła, drugi - gdy oddała jej część swojej wątroby. Obie dzielnie walczyły o to, żeby pokonać chorobę, żeby przeszczep się przyjął. I tęskniły za sobą niesamowicie. Odwiedziny najbliższych i dobre słowa od często nieznajomych osób pozwoliły przetrwać rozłąkę.

Klara jest pierwszą i jak dotąd jedyną osobą w Polsce z choroba MSUD po przeszczepie. Radzi sobie naprawdę wyśmienicie, teraz jej rozwój przebiega błyskawicznie, jest bystra inteligentna i przede wszystkim szczęśliwa :) Nie ogranicza jej dieta, dzięki czemu życie jest łatwiejsze, a choroba już nie zagraża jej rozwojowi.

Klara Siewierska

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 399 people
15,002.14 zł (100.01%)