Samodzielny spacer z nowym kołem

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 53 people
2,500 zł (100%)

Julia Suszko

Toruń, kujawsko-pomorskie

mózgowe porażenie dziecięce, zanik nerwów wzrokowych

Started: 05 September 2014
Ends: 16 September 2014

Julka od lat zmaga się ze swoją niepełnosprawnością, łamiąc z góry wszystkie mity związane z jej chorobą. Być może to zasługa siły jej charakteru. A może ogromnego wsparcia, które każdego dnia dostaje od rodziców i rodzeństwa.


Mózgowe porażenie dziecięce odebrało jej sprawność fizyczną. Jednak ona, nie zważając na te niedogodności, pomimo wielu utrudnień rozwija swoje pasje. Malowanie, kolorowanie, rysowanie potrafią przenieść Julkę w inny lepszy świat. Bez wózka, bez chorób… Dziewczynka dzięki nieustającej rehabilitacji potrafi na własnych nogach wejść na pierwsze piętro ich skromnego mieszkania. Niestety, samodzielne wyjście na spacer jest niemożliwe. Przyczyną nie jest choroba, z którą się zmaga czy brak zaufania ze strony rodziców. Istnieją pewne małe rzeczy, które w natłoku naszych codziennych spraw są niezauważalne – dla Julki są barierami nie do pokonania bez pomocy drugiego człowieka. Krawężniki i nierówności na chodnikach, niewielkie schodki prowadzące do pobliskiego sklepu, a nawet zabłocone jesienią i pokryte śnieżnym puchem zimą leśne alejki. Dla nas to niewidoczne bariery, dla Julki przeszkody, które odbierają samodzielność.


Julia Suszko


Ta dzielna i odważna dziewczyna i na te przeszkody znalazła sposób. Dodatkowe koło do wózka, które unosi 2 mniejsze z przodu, umożliwiłoby samodzielne pokonanie krawężnika, przejazd na zaśnieżonej czy mocno zabłoconym chodniku. Niestety, dla rodziców, którzy poza Julką opiekują się pięciorgiem rodzeństwa, zakup dodatkowego koła jest niemożliwy. 

Julka nie pokona codziennych przeszkód w ten sam sposób, co my. Zrobi to inaczej, „po swojemu”. To niewielkie rozmiarem kółko wprowadzi ogromne udogodnienie, dzięki któremu samodzielny jesienny spacery w każdym terenie będzie możliwy i dla niej.

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 53 people
2,500 zł (100%)