Chore serce z pasją

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 33 people
1,500 zł (15%)

Jakub Cichoń

Gzy, mazowieckie

Started: 25 April 2012
Ends: 20 September 2012

Kubuś ma 6 lat i jest odważnym, pełnym energii i uśmiechu chłopcem. Jego największym marzeniem jest taniec. Już teraz mówi, że chciałby w przyszłości pójść do szkoły tańca. Przez pierwsze 5 lat życia wydawało się, że będzie mógł w przyszłości zrealizować swoje pasje. Nic nie wskazywało bowiem na to, że całe serce, które Kubuś wkłada w muzykę i taniec, jest nieuleczalnie chore…
 
Kardiomiopatia prawej komory serca to diagnoza, która budzi strach u każdego rodzica. U Kubusia przez pierwsze 5 lat nie wywoływała groźnych objawów. Pomimo częstszych niż u zdrowych rówieśników infekcji układu oddechowego, życie chłopczyka mijało spokojnie. Po ukończeniu 5 roku, mama zaczęła zauważać u chłopca niepokojące zmiany. Kubuś powoli tracił siły. W końcu nadszedł moment, w którym jego stan pogorszył się drastycznie.
 

Chłopczyk trafił do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie przeszedł szereg badań, po których okazało się, że jego serce jest w bardzo złym stanie. Aby ratować życie Kubusia, konieczny jest przeszczep. Trafił pod opiekę Ośrodka Transplantacji Serca w Zabrzu. Tam mama Kuby po raz pierwszy usłyszała, że jest jeszcze inna metoda, która może uratować życie jej dziecku.


Niestety, chłopiec nie został zakwalifikowany do operacji w Zabrzu. Szukając ratunku, mama Kubusia trafiła na konsultacje do prof. Edwarda Malca, który zaproponował operacyjne leczenie pozwalające uniknąć transplantacji chorego serca. Jednak sama operacja jest bardzo skomplikowana. Może być wykonana osobiście przez profesora Malca w Klinice Uniwersyteckiej w Monachium w drugiej połowie 2012 roku.
 
Jednak przeszkodą, która jak na razie jest nie do pokonania, są pieniądze. Niestety, wyjazd na leczenie operacyjne do Niemiec wiąże się z ogromnymi kosztami w wysokości 20 000 euro.Mama Kubusia nie jest w stanie sama zebrać tak ogromnej sumy. To jednak jedyna szansa na uratowanie zdrowia i życia jej dziecka. Dlatego bardzo prosimy Was o wsparcie. Chcielibyśmy uzbierać 10 000 złotych, aby wyjazd do Niemiec mógł dojść do skutku i aby Kubuś dostał szansę na dalsze życie i realizację swoich marzeń.  

 

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 33 people
1,500 zł (15%)