Wózek? Niech zostanie tylko wspomnieniem!

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 158 people
8,243 zł (19.86%)
Goal
Terapia komórkami macierzystymi - 5 podań

Laura Jadach, 10 years

Nowogrodziec, dolnośląskie

Dystrofia mięśniowa

Started: 27 February 2019
Ends: 27 June 2019

Zanim zaczęła chodzić, miała już skończone 2,5 roku, ale choroba cały czas postępowała, dlatego radość z tego osiągnięcia została jej brutalnie odebrana w wieku 5 lat. Dziś pozostaje już tylko wózek. Laurka nie jest już nawet w stanie sama podnieść rączek do góry, nie może sama się ubrać, ani wyprostować... Cały czas marzy, że jeszcze jej się uda, że jeszcze stanie na własnych nóżkach i będzie chodzić, jak kiedyś. Ja wierzę w to razem z nią. Komórki macierzyste to jedyna szansa, jedyny sposób, by to marzenie spełnić. Prosimy, pomóż! Pierwsze podanie już w kwietniu!  

Laura Jadach

Laurka, moja ukochana córeczka, od urodzenia cierpi na dystrofię mięśniową. Zanikają jej mięśnie, a nóżki i rączki robią się coraz słabsze. Najgorsze jest to, że moje dziecko jest w pełni świadome tego, co się z nią dzieje. Pamięta, że kiedyś chodziła i wie, że to choroba posadziła ją na wózek. I chociaż znikają jej mięśnie, wola walki nie znika nigdy. Laurka mówi, że będzie jeszcze chodzić. Ja zrobię wszystko i zapukam w każde drzwi, aby tak się stało.

Niestety – nasze nieszczęścia nie kończą się na dystrofii. Laurka choruje też na hipoglikemię, która powoduje nagłe i niebezpieczne spadki cukru. Cały czas musimy mieć ją na oku, bo jeśli cukier spadnie zbyt nisko, Laurka może znaleźć się w niebezpieczeństwie.  Mimo tylu lat ciężkiej rehabilitacji ruchowej i dzielnej walki z chorobą, córeczka słabnie i coraz częściej choruje. Jej mięśnie są w coraz gorszym stanie. Dystrofia jest jak potwór, który wysysa z niej życie.

Pomocy szukałam wszędzie i, ku mojej radości, jakiś czas temu Laurka została zakwalifikowana do terapii komórkami macierzystymi. Co da to leczenie? Ma zatrzymać postęp choroby i wzmocnić organizm Laury. Terapia obejmuje pięć wlewów, z czego jeden kosztuje niemal 8 tysięcy złotych. To bardzo dużo...

Kiedy pytam Laurkę o to, co jest dla niej teraz najważniejsze, zawsze mówi o chodzeniu. Jestem jej mamą, a mama musi spełniać takie marzenia, dlatego jestem tu i proszę Cię o pomoc. Pomóż odzyskać Laurce to, co kiedyś straciła...

Loading...

5.67 zł

Adquesto

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 158 people
8,243 zł (19.86%)