Łodź Maraton Dbam o Zdrowie 2014

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 220 people
16,055.50 zł (38.05%)

Łódź, łódzkie

Started: 15 October 2013
Ends: 29 April 2014

Pomaganie uzależnia!

Pomaganie uzależnia tak samo jak bieganie. Tak mówią wszyscy biegacze, którzy założyli zbiórki charytatywne dla podopiecznych Fundacji „Dbam o Zdrowie” . W tej edycji na naszym profilu maratonowym założono 16 zbiórek. Biegły całe drużyny jak i osoby indywidualne. Zbiórki założyli głownie wolontariusze fundacji na co dzień biorący udział w różnych akcjach i wspierający podopiecznych fundacji.

Poprzeczkę postawiliśmy wysoko przyjmując za cel uzbieranie kwoty równej dystansowi maratonu czyli ponad 42 tysiące (dystans maratonu to 42,195 km). Osiągnęliśmy 38 % i jesteśmy z tego zadowoleni. Liczy się przecież każda uzbierana złotówka. Każda pomoc jest ważna i ta finansowa bo można za nią kupić leki i środki medyczne a także sprzęt rehabilitacyjny jak i wsparcie moralne. Taka zbiórka jak podkreślają biegacze jak i podopieczni dla których biegną to edukacja społeczeństwa. Pokazanie osób chorych zwrócenie uwagi na problem jakim jest niewykupywanie leków z powodu braku środków finansowych a także edukowanie odnoście chorób na jakie cierpią podopieczni. Są to często bardzo rzadkie i niespotykane choroby, o których większość ludzi nie wie. Zaznajomienie z takimi chorobami obala często mity związane z chorobami. Często ludzie nie wiedzą jak się zachować spotykając chore osoby a przecież jest to normalne zjawisko. Dzięki takim akcjom ludzie chorzy i na wózkach wychodzą do ludzi i świetnie się wzajemnie czują w swoim towarzystwie.

 

Dziękujemy wszystkim za zbiórki i bieg w barwach fundacji oraz za kibicownie, które jest równie ważne.

Pomoc została wszystkim przekazana. Biegacze często osobiście spotkali się z osobami dla których biegli przekazali im nie tylko wybieganą pomoc ale i pamiątkowe medale i koszulki. Takie spotkania zbliżają i zachęcają do dalszego pomagania bo pomaganie uzależnia.

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 220 people
16,055.50 zł (38.05%)