Spełniamy marzenie Madzi – cień radości w chorobie

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 92 people
2,966 zł (100.67%)
Goal
Spełnienie marzenia - zakup syntezatora do nauki gry wraz z akcesoriami

Madzia Koszela, 8 years

Większyce, opolskie

Ostra białaczka limfoblastyczna

Started: 25 April 2019
Ends: 22 June 2019

Madzia ma kilka lat, a jej spokojne dzieciństwo zostało przerwane przez śmiertelną chorobę, która wdarła się do jej świata.

Madzia jest wesołą dziewczynką, otwartą na kontakty interpersonalne. Uwielbiała chodzić do przedszkola, gdzie w grupie starszaków przygotowywała się do szkoły. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w życiu przedszkolnym, gdyż jest bardzo ambitna. Lubiła też aktywnie spędzać czas wolny: jeździć na rowerze i rolkach, a zimą na łyżwach, spotykać się z rówieśnikami, poznawać świat podczas pieszych wędrówek. Od trzech lat chodziła na zajęcia taneczne, a od września miała zacząć kurs pływania, gdyż bardzo chciała się nauczyć pływać.

Niestety, nie zdążyła… Wszystko przerwała groźna choroba, choć nic z pozoru na to nie wskazywało. Ponieważ Madzia ma wrodzoną małopłytkowość, często bada się jej krew, zwłaszcza przy infekcjach. Pod koniec sierpnia 2018, podczas rutynowego badania z niepokojem zauważono, że większość parametrów krwi jest niezgodna z normami. Z badania na badanie wyniki stopniowo się pogarszały. Podczas specjalistycznych badań w poradni, 5 października 2018, wykryto w krwi kilka silnych blastów. W związku z tym przeprowadzono biopsję szpiku kostnego i 9 października okazało się, że już 98% szpiku było zajętego komórkami nowotworowymi. Padła diagnoza – ostra białaczka limfoblastyczna. Madzia jest w trakcie długoterminowego, żmudnego leczenia w Przylądku Nadziei we Wrocławiu.

Madzia Koszela

Przez ostatnie pół roku szpital był drugim domem Madzi. Pomimo, że musiała zostawić wszystko, co kocha i rozstać się z kochającymi krewnymi i przyjaciółmi, nie straciła pogody ducha, ciekawości świata i woli aktywnego udziału w różnych formach aktywności. Bardzo dzielnie i cierpliwie znosi leczenie, z ogromnym zadowoleniem oddała swoje piękne włosy, które musiała ściąć, do fundacji, aby można było je wykorzystać na perukę dla kogoś potrzebującego. Dzięki łatwości w nawiązywaniu kontaktów, zjednała sobie przyjaciół zarówno wśród personelu Przylądka, jak i wśród pacjentów. Jak tylko leczenie pozwala, bierze udział regularnie i aktywnie w szerokiej ofercie zajęć w Przylądku. Dzięki temu odkryła w Przylądku nowy talent – muzyczny. Pan Michał zaraził Madzię miłością do gry na pianinie i na ukulele.

Okazało się, że Madzia bardzo szybko zapamiętuje uczone utwory i ma dobry słuch muzyczny. Stąd jej marzenie – Madzia marzy o syntezatorze, gdyż bardzo chce kontynuować naukę! Prosimy o pomoc w realizacji pragnienia Madzi.

Loading...

39.67 zł

Adquesto

15 zł

Multikino

3 darowizny na tę zbiórkę, ostatnia
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 92 people
2,966 zł (100.67%)