Zbiórka archiwalna
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do profilu Potrzebującego
Show Hide

Wojna w główce Madzi niszczy jej życie❗️Powstrzymajmy cierpienie bezbronnego dziecka!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 3,567 people
181,650.01 zł (100%)
Goal
kontynuacja diagnostyki w Schon Klinik, by uwolnić Madzię od piekła padaczki

Madzia Seweryn, 8 years

Kraków, małopolskie

Padaczka lekooporna, upośledzenie umysłowe

Started: 28 March 2019
Ends: 07 August 2019

Dzięki Waszej pomocy walka o zdrowie Madzi trwa. 15.09. wyjechaliśmy na leczenie córeczki do Niemiec.

Podczas 10-dniowego EEG stwierdzono, że źródłem napadów jest zmiana w mózgu, która mieści się w lewym płacie czołowym, który ma wpływ na część mózgu odpowiedzialnego za mowę, rozumienie czy inteligencję. Lekarze z Schon Klinik stwierdzili, że operacja wycięcia lewego płata czołowego może w 60-70 proc pomóc Magdzie w znacznym ograniczeniu liczby ataków lub nawet jej wyeliminowaniu. 

Madzia niestety nie ma już tak plastycznego mózgu jak dzieci do 2-3 roku życia, jej mózg jest narażony na ataki już od 5 lat, ale jest szansa, że po wycięciu lewej części mózgu prawa półkula przejmie pewne jej obowiązki w tym być może mowę i inteligencję. Lekarze nie są w stanie tego zagwarantować, ale mówią, że im szybciej przeprowadzimy operację, tym większa jest szansa na przejęcie większych zdolności przez prawą półkulę.

Podczas wypisu, lekarze wskazali termin operacji -  13 listopada 2019 r. 

Codzienne ataki, które męczą Madzię nawet w nocy, gdy córka sobie spokojnie śpi, nie dają jej dużych szans na naukę nowych umiejętności. Video EEG w Niemczech zarejestrowało ciągłe wyładowania w głowie Magdy, które wpłynęły na naszą decyzję, by poddać ją operacji.

Codzienna próba podejmowania walki przez Madzię do bycia uśmiechniętą, zainteresowaną wszystkim, życzliwą z dużym apetytem pomimo tych ataków jest niesamowita. 

Najbardziej się boimy, że w pewnym momencie powie sobie dość - już tak nie chce, te ataki za bardzo mnie męczą - nie ma nic, co by mogło mnie zainteresować na tym świecie, skoro i tak zaraz będą napady.

Dlatego operacja jest konieczna i bardzo, bardzo potrzebujemy ponownej pomocy.

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 3,567 people
181,650.01 zł (100%)