Maja i jej krzesełko

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 51 people
1,290.22 zł (8.06%)

Maja Ździebłowska

Gdańsk, pomorskie

Started: 28 November 2011
Ends: 28 February 2013

Maja ma 5 lat. To pełna energii i uśmiechu dziewczynka, która bez pomocy swoich rodziców nie jest w stanie samodzielnie usiąść czy chodzić. Maja uwielbia spacery, zabawy z tatą i pływanie. Dziewczynka uczęszcza do specjalistycznego przedszkola dla dzieci z porażeniem mózgowym w Gdańsku, spędza tam każdego dnia kilka godzin.. Mimo swojej niepełnosprawności jest bardzo pogodną i wesołą dziewczynką. Zajęcia w przedszkolu i kontakt z innymi dziećmi sprawiają jej wiele radości.


Maja urodziła się z wadą wrodzoną centralnego układu nerwowego – niedorozwojem móżdżku – jedną z postaci Mózgowego Porażenia Dziecięcego. W jej wyniku ma zaburzony rozwój psycho-ruchowy. Dziewczynka nie mówi, nie siedzi samodzielnie, ma kłopoty z widzeniem – nosi okulary. Wymaga stałej opieki.


Maja ma również padaczkę, która w znaczny sposób hamuje jej rozwój. Ważnym elementem w drodze do samodzielności Mai jest systematyczna rehabilitacja. Rodzice w miarę możliwości jeżdżą z córką na 2-tygodniowe turnusy rehabilitacyjne. Żaden turnus nie zastąpi jednak codziennych ćwiczeń w domu nad właściwą postawą i rozwojem, co w przyszłości może zaowocować większą samodzielnością dziewczynki. 
 
W celu ułatwienia Mai ćwiczeń i rehabilitacji pomocny byłby specjalny fotelik terapeutyczny Leckey Therapy Chair, którego koszt to prawie 16.000 złotych. Fotelik wymusza prawidłową postawę w trakcie siedzenia, stabilizując głowę, plecy i nogi. Pozwala ćwiczyć rączki i wzrok, a dodatkowo bardzo ułatwia opiekę nad dzieckiem - karmienie, zabawę, malowanie, rysowanie, a nawet oglądanie bajek.
 
Rodzice nie są w stanie sami sfinansować zakupu, dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc.

„Za każdą wpłatę z całego serca dziękujemy.”

                                                                       Maja wraz z rodzicami.

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 51 people
1,290.22 zł (8.06%)