Nowe stópki dla Małgosi

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 125 people
6,300 zł (100%)

Małgorzata Suchodolska

warszawa, mazowieckie

Started: 08 December 2009
Ends: 01 March 2010

Bardzo dziękujemy "Pomagaczom". Dzięki Wam Małgosia Małgosia ma "nowe stópki"! Pokonała też strach przed bólem - tak bardzo bała się, że samodzielne kroki spowodują cierpienie. Jednak w końcu się udało i Małgosia powolutku, jeszcze nieśmiale i niezdarnie zrobiła pierwsze kroki. Ale wszystko po kolei...

2 marca Małgosia była w Poznaniu w celu założenia gipsów na nóżki, żeby je porozciągać przed operacją. Kosz tylko tej "procedury" to równe 1000 zł...Małgosia spędziła w gipsie 2 tygodnie, a 16 marca Małgosia czekała ją operacja.

 
31 marca z nóżek dziewczynki zostały zdjęte te wielgachne gipsy, a w ich miejsce zostały założone zgrabniejsze, chociaż nadal pod pupę. Wyjmowanie drutów odbyło się miesiąc później... Aczkolwiek nóżki Małgosi już po zdjęciu gipsu wyglądały inaczej, niż po poprzednich operacjach. Według słów mamy Małgosi - lepiej.

W maju Małgosi założono krótkie gipsy. Początkowo przystosowanie do nowej sytuacji było bardzo trudne - samo zdjęcie dużych gipsów (na całe nóżki) było traumatycznym przeżyciem dla Gosi - skóra odizolowana od otoczenia po prostu boli. Boli wyciągnięcie drutów. Bolą uwolnione kolana.

4 maja po raz pierwszy Małgosia stanęła - na czworaka. Strach przed postawieniem nóżek mijał powoli. Najważniejsze, że minął i na koniec maja Małgosia zaczęła chodzić. Co prawda jeszcze w gipsach, ale można było na nie założyć buciki.


W lipcu Małgosia była na turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku "Michałkowo", gdzie chodziła w specjalnym kombinezonie, miała plastrowane nóżki i wykonywała różne ćwiczenia. Zobaczcie zdjęcia - jak pięknie wyglądają jej nóżki - proste, stawiane na całej stopie. Teraz tylko jeszcze rehabilitacja - zbytnie przeprosty kolan, czasami problemy z utrzymaniem równowagi, no i nauczenie się chodzenia na całych stopach.

Udało się. Dziękujemy!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 125 people
6,300 zł (100%)