pomoz aniolkowi zyc normalnie

nikttaki
organizator skarbonki
Marta przyszła na świat 5 października 2011 roku. Ważyła 4 kilogramy i dostała 9 punktów w skali Apgar. Na początku lekarze nie wiedzieli, co to za choroba, ale w końcu padła diagnoza – zespół Aperta. Apert Marty nie oszczędził, spowodował zrośnięcie paluszków od drugiego do piątego u rąk i stóp, rozszczep podniebienia miękkiego i twardego (co w czasie snu powoduje śmieszne pohukiwania – dlatego pieszczotliwie rodzice nazywają ją Sówką) oraz deformacje główki, ponieważ część szwów czaszkowych przedwcześnie zarosła. Mutacje związane z zespołem Aperta w 98% przypadków pojawiają się u dzieci zdrowych rodziców.
Rodzice chcieliby oddać córeczkę w ręce jednego z najlepszych neurochirurgów w całej Europie - doktora Gerneta z Kliniki Bogenhausen. Pierwsza operacja czaszki jest zaplanowana na maj 2012. Polega na uwolnieniu ściśniętego mózgu przez rozcięcie szwów czaszkowych i założeniu specjalnej konstrukcji, dzięki której można rozciągnąć twarz nawet do 2 cm do przodu. Chirurgiczne wyciągnięcie środkowej części twarzy ma uchronić wzrok dziewczynki przed uszkodzeniem i ułatwić jej oddychanie. Bez operacji może dojść do uszkodzenia mózgu, upośledzenia i utraty wzroku.
Z Waszym wsparciem te wszystkie plany są możliwe do zrealizowania. Pomóżcie nam zebrać  chociaż część potrzebnej kwoty, 2 000 zł. Rodzice Marty prowadzą blog, na którym opisują swoje starania o zdrowie córeczki.
Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
nikttaki
Marta Domańska
Martusia zwana Sówką
0%
0 zł Supported by 0 people CEL: 2,000 ZŁ