Nowe serce dla Mariuszka

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 320 people
16,600.51 zł (83%)

Mariusz Stępniak

Łódź, łódzkie

Started: 28 October 2009
Ends: 14 November 2011

(15.10.2011)

Mariusz jest już po transplantacji - szczęśliwie znalazło się w końcu długo wyczekiwane serce. Wszystko potoczyło się błyskawicznie. 6 października 2011 roku do mamy Mariusza zadzwonili lekarze z kliniki w Giessen ze wspaniałą wiadomością - jest serce! Operacja trwała całą noc.
 
W tej chwili chłopiec ciągle jest pod ścisłą opieką lekarską w klinice w Giessen, ponieważ w przypadku takiej operacji czas po zabiegu jest okresem krytycznym.
 
Klinika wstrzymuje się na razie z wystawieniem rachunku, więc póki co nie znamy ostatecznych kosztów zabiegu i leczenia pooperacyjnego. Wiele zależy od tego, czy nowe serce Mariusza nie będzie stwarzać komplikacji. Chłopiec jest pod stałą obserwacją specjalistów.
 
Mariusz czuje się coraz lepiej.Powoli zaczyna chodzić. Jest ogromnie dzielny - jak zawsze. Był już nawet na pierwszym, krótkim spacerze. Wszyscy trzymamy kciuki za Jego szybki powrót do zdrowia.

W imieniu Mariusza, jego mamy Edyty i Fundacji Gajusz dziękujemy osobom, które zaangażowały się w akcję pomocy dla Mariusza Stępniaka.

 

6 października 2011 roku Mariusz przeszedł udany zabieg przeszczepu serca w Klinice w Giessen w Niemczech.
 
Z informacji uzyskanej od mamy chłopca wynika, że wszelkie koszty związane z transplantacją serca pokryła Niemiecka Kasa Chorych. Obecnie chłopiec cały czas przebywa w Giessen pod troskliwą opieką lekarzy.


Środki zebrane w ramach akcji na Siepomaga.pl (ponad 16 000 złotych) zostały przeznaczone na wydatki związane z kosztami pobytu, leków i rehabilitacji Mariusza podczas wielomiesięcznego leczenia poprzeszczepowego w Niemczech.

Dzięki wspaniałej opiece w klinice w Giessen Mariusz czuje się bardzo dobrze i serdecznie dziękuje Wszystkim za pomoc, którą otrzymał.

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 320 people
16,600.51 zł (83%)