Zbiórka archiwalna
You can donate to the current cause
Current cause progress
1,705 zł (1.39%)
Donate
Show Hide

Gdy gaśnie życie, zostaje nadzieja. Marta może jeszcze wygrać z chorobą!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 1,352 people
25,397 zł (101.15%)
Goal
przeszczep komórek macierzystych

Marta Pawłowska, 26 years

Drelów, lubelskie

dystrofia obręczowo-kończynowa

Started: 11 August 2017
Ends: 31 January 2018

Pierwszy przeszczep już za Martą. Dziękujemy!

Po wielu długich miesiącach oczekiwania, w końcu nadszedł dzień 10 kwietnia,  w którym przeszłam przez pierwsze podanie komórek macierzystych do mięśni. Komórki macierzyste zostały pobrane z dużej żyły centralnej poprzez centralne wkłucie. Proces pobierania krwi do namnożenia komórek trwał 3 godziny, natomiast samo podanie komórek trwało bardzo szybko w czasie 40 min.

Dobę po przeszczepie podczas rehabilitacji zaczęłam odczuwać duże napięcie w mięśniach, gdy przed przeszczepem to napięcie było prawie niewyczuwalne. Po 9 dniach rehabilitacji mogę śmiało powiedzieć, że jest duża poprawa mojego stanu zdrowia! Moje ciało stało się bardziej elastyczne i sprawniejsze, przykurcze w rękach, nogach oraz w biodrach znacznie się zmniejszyły, a co za tym idzie - mam duży zakres ruchów i mogę wykonywać o wiele więcej czynności, o których przed przeszczepem mogłam sobie pomarzyć.

Wydarzyła się też jedna z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych rzeczy, na którą czekałam długo, a mianowicie mogłam znów poczuć jak się stoi na własnych nogach ☺  Stało się to dzięki podaniu komórek i pomocy rehabilitantów. Stanęłam na nogi! Ustałam parę minut! Dla jednych wydawałoby się za mało, ale dla mnie to na prawdę bardzo dużo. 

Marta Pawłowska

Z każdym kolejnym dniem czuję się coraz lepiej, a siła jeszcze bardziej wzrasta. To jest ogromny sukces i to wszystko stało się po jednym podaniu komórek. A co będzie po następnych podaniach?  Komórki macierzyste dają ogromną szansę, że w przyszłości będę mogła stawiać pierwsze kroki, a postęp choroby zatrzyma się i nie będzie dalej postępować.


Dlatego też muszę zbierać pieniądze na następne doszczepki komórek macierzystych i dzięki temu pokonam chorobę.

Dziękuję Wam z całego serca za dotychczasowe wsparcie i proszę, byście dalej walczyli razem ze mną. To dzięki Wam osiągnęłam tak wiele - jesteście moją siłą i wsparciem.

Marta


Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 1,352 people
25,397 zł (101.15%)