Prawa, lewa

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 18 people
580 zł (11.6%)

Marta Adamska

Kielce, świętokrzyskie

Started: 05 May 2012
Ends: 10 September 2012

11 kwietnia 2006 roku na świat przychodzą dwie takie same dziewczynki Marta i Małgosia. Są bliźniaczkami jednojajowymi. Marta jest starsza od Małgosi dosłownie o  minutę. Obie są zdrowe i radosne. Niestety, przypadek chce, że jedna z sióstr zostaje zakażona posocznicą, potocznie zwaną „sepsą”. W wyniku infekcji bakteryjnej u Martusi, starszej z dziewczynek, dochodzi do dysplazji oskrzelowo-płucnej i uszkodzenia mózgu, co powoduje mózgowe porażenie dziecięce.
 
Od tamtej pory proces rozwojowy Marty zostaje znacznie spowolniony. Zamiast cieszyć się nowymi możliwościami, jakie stawia przed nią dzieciństwo, Marta zmaga się ze swymi słabościami poprzez codzienne ćwiczenia wzmacniająco-rozciągające. Z pomocą mamy i swojej niewiele młodszej siostry dziewczynka robi nieznaczne postępy. Jednak pomimo systematycznie prowadzonej, długiej i żmudnej rehabilitacji Marta wciąż nie potrafi samodzielnie chodzić.
 
W ocenie neurologów i rehabilitantów dziewczynka ma szansę nauczyć się samodzielnie chodzić jeszcze przed 10 rokiem życia. Wszystko dzięki ogromnej sile i determinacji Marty. Nie odpuszcza ona na żadnych ćwiczeniach, a dzięki wewnętrznej pogodzie ducha ma sporo pozytywnej energii do dalszej pracy.
 
Niezbędna jest jednak nie tylko kosztowna rehabilitacja domowa (ćwiczenia z mamą i siostrą, ćwiczenia indywidulane z rehabilitantką, jazda na specjalnym rowerze), ale również cykliczne uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych. Tam ćwiczenia są bardzo mocno zintensyfikowane, dzięki czemu w ciągu 2 tygodni dzieci robią bardzo duże postępy.
 
Obecnie koszt jednego takiego turnusu w Ośrodku Rehabilitacyjnym „Zabajka 2” w Złotowie wynosi 5000 złotych. Ośmielamy się prosić Państwa o pomoc.
Jedynym żywicielem rodziny pozostaje tata dziewczynek, mama była zmuszona zrezygnować z pracy na rzecz opieki nad niepełnosprawną córką. W związku z wysokimi kosztami leczenia i rehabilitacji rodzice proszą o wsparcie w dofinansowaniu turnusu ich córki Marty.

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 18 people
580 zł (11.6%)