Ostatni taniec Martiki

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 215 people
7,185 zł (39.69%)

Martika Piłat

Sosnowiec, śląskie

Started: 14 July 2014
Ends: 13 August 2014

13 sierpnia 2014 roku Martika miała operację. Jej mama napisała: "Już po operacji. Martika śpi, budzi się, płacze, że boli ją kręgosłup. Błagała o leki. Dali jej znowu morfinę. Wije się z bólu, ale rusza rękami i nogami, jak lekarz zalecił. nie może tylko jeszcze ruszać głową".

Operacja odbyła się bez komplikacji, jednak od początku było wiadomo, że nie jest to prosty zabieg, po którym Martika zaraz stanie na nogi. W pierwszym etapie wszczepiono jej rozwórkę rosnącą w kręgosłup, która ma za zadanie zablokować postęp skoliozy. Podczas operacji okazało się, iż w głównym łuku nie było już 60 stopni (RTG kwiecień 2014r.), a już ponad 70 stopni. Także to był ostatni moment na ratowanie jej kręgosłupa przed postępującą chorobą. Na dzień dzisiejszy już ta pierwsza operacja przyniosła efekt, gdyż skolioza spadła do około 35 stopni. Niestety, operacji może być nawet 6 w ciągu 2 lat, gdyż w łukach do naciągnięcia pozostało 8 cm i trzeba to zrobić w etapach. Kolejna operacja w styczniu 2015r. Obecnie jesteśmy po ściągnięciu gipsu, szwów i założeniu gorsetu.

Chciałabym podziękować darczyńcom na siepomaga.pl za okazaną pomoc, wsparcie i serdeczne słowa dla mojej córeczki. Agnieszka - mama Martiki

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 215 people
7,185 zł (39.69%)