Endorfiny kontra Rak

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 28 people
1,201 zł (100%)

Olsztyn, warmińsko-mazurskie

Started: 29 April 2013
Ends: 08 May 2013

8-letni Igor z Olsztyna zmaga się z guzem Wilmsa. Chłopiec nadal jest pod intensywną opieką lekarzy, ale dzielnie znosi wszystkie niedogodności związane z częstymi wizytami w szpitalach. Marzeniem Igora było posiadanie telewizora i konsoli Xbox z grami.

Wolontariuszki z Kanady, które towarzyszyły Fundacji w Podróży Spełnionych Fantazji, miały okazje widzieć wielką radość chłopca na widok prezentów, o których marzył. Igor w jednej ze szpitalnych świetlic, podpatrzył możliwości konsoli Xbox. Od tamtej chwili ta konsola oraz nowy telewizor o dużym ekranie były jego największymi marzeniami.

W czasie, gdy wolontariuszki zabrały się za podłączanie sprzętu, Igor otworzył dwa mniejsze prezenty. Pasją chłopca są klocki konstrukcyjne. Igor może godzinami składać kolejne modele, tworzyć własne wzory czy układać stare modele na pamięć. Po odkryciu dwóch nowych zestawów klocków od razu zabrał się za składanie, zaanektował potrzebną mu przestrzeń na dywanie i zadziwiał wszystkich szybkością i sprawnością swoich dłoni. W ekspresowym tempie prezentował kolejne małe cuda, które powstawały z niepozornych elementów rozsypanych na dywanie. Na sam koniec Igor oraz jego siostra Tamara ulegli czarowi konsoli Xbox i niezwykłej grze Disneyland. Tak bardzo zaangażowali się w jej przebieg i magiczną atmosferę, która została stworzona, że ani klocki konstrukcyjne ani zdjęcia nie były już w stanie przykuć ich uwagi choć na chwilę. W najbliższym czasie dzięki nowemu sprzętowi, rodzeństwo będzie mogło spędzić wspólne radosne chwile na zabawie w salonie.

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 28 people
1,201 zł (100%)