Normalne Dzieciństwo

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 108 people
5,000 zł (100%)

Mateusz Kowalski

Gdynia, pomorskie

Started: 12 August 2011
Ends: 11 January 2013

Mateusz Kowalski urodził się 25 lutego 2000 roku jako wcześniak ważący 750 gram w 25 tygodniu ciąży. Stwierdzono u niego wcześniactwo, powikłania zakażenia wewnątrzmacicznego, zespół zaburzeń oddychania, dysplazję oskrzelowo – płucną, retinopatię 5 stopnia, krwawienie do komór mózgu III/IV stopnia, niedokrwistość, przerost grasicy znacznego stopnia.
 

Jest prawie niewidomy, opóźniony w rozwoju psycho–ruchowym oraz ma obniżoną odporność, przez co często zapada na infekcje układu oddechowego.
 

Wszystkie te schorzenia uniemożliwiają chłopcu normalne dzieciństwo. Nie zmienia to jednak chęci kontaktu i zabawy z rówieśnikami. Mateusz ożywia się wśród innych dzieci, inaczej reaguje, częściej się uśmiecha. Podczas rehabiltacji ma możliwość nawiązywania kontaktów z dziećmi w swoim wieku, co powoduje szybsze postępy chłopca.
 

Mateusz był wielokrotnie hospitalizowany, a stan jego zdrowia konsultowany w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i w Akademii Medycznej w Gdańsku.

Według oceny lekarzy chłopiec wymaga ciągłej i intensywnej rehabilitacji. To proces  konieczny, ale także kosztowny. Opiekę nad Mateuszem sprawuje samotnie ojciec, gdyż matka chłopca zmarła w 2010 roku. Z waszą pomocą chcielibyśmy zebrać 5 000 złotych na zapewnienie Mateuszowi kilkumiesięcznej rehabilitacji.

 

Postępy, jakie robi na każdym spotkaniu rehabilitacyjnym, są widoczne gołym okiem i pozwalają mieć nadzieję na pokonywanie kolejnych barier i osiągnięcie przez Mateusza jak największej możliwej samodzielności.

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 108 people
5,000 zł (100%)