Mikołajek

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 155 people
10,000 zł (100%)
Goal
Aparat HKFO

Mikołaj Domański

Leszno, wielkopolskie

Started: 28 November 2011
Ends: 25 December 2011Mikołajek jest już po operacji nóżki, która musiała się odbyć przed nauką chodzenia. Do końca czerwca będzie miał obie nóżki w gipsie. Oznacza to, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, lipiec będzie miesiącem starań o zrobienie pierwszych samodzielnych kroczków.

Dzięki sponsorowi, Mikołajek będzie mógł najpierw skorzystać z  aparatu pionizująco-korygującego HKAFO. Przez kilka miesięcy będzie się uczył stać przy balkoniku, a także pojedynczo wykonywać czynności, które dla sprawnych osób mogą wydać się proste. Musi się nauczyć, m.in. zginać stopy, kolana, a później skoordynować te ruchy.

Po kilku miesiącach ćwiczeń aparat zostanie wymieniony na taki, który Mikuś będzie mógł nosić pod ubrankiem. Jeśli uda się pokonać przeszkody związane ze znalezieniem dla Mikołaja miejsca w przedszkolu, będzie mógł w nowym aparacie dumnie pokonywać trasę z domu do przedszkola.

Z zebranych pieniędzy 800 zł rodzice wykorzystali na dopłatę do wózka aktywnego. - Pewnie wszyscy się zdziwią, że chcemy kupić taki wózek, skoro Mikołaj ma szanse chodzić. - tłumaczy Ania, mama chłopca. - Powody są dwa. Po pierwsze, Mikołaj jest już na tyle duży, że chce być w miarę samodzielny. Zdrowe dziecko w wieku Mikołaja na spacerze podejdzie tam, gdzie chce, a Mikołaj jest zdany na mnie i na to, gdzie ja z nim podjadę spacerówką, dlatego postanowiliśmy, że na wózku będzie miał namiastkę normalności i będzie chciał się usamodzielnić. Drugim powodem jest fakt, że zanim Mikołaj nauczy się chodzić w aparacie, minie trochę czasu. A dodatkowo, chodzenie w takim aparacie jest ciężką, mozolną pracą. I tu wracamy do punktu pierwszego :)

Mikołaj Domański

Rodzice zdecydowali się na wózek firmy GTM smyk. Swojej radości Mikuś nie ukrywa, co widać na zdjęciach i załączonym filmiku. Wózek poprawił też ułożenie łopatek chłopca oraz wzmocnił lewą rękę, co jest dużym postępem i ułatwia rehabilitację.

Dziękujemy wszystkim, których serca poruszył ten mały, dzielny chłopczyk. Największym podziękowaniem jest to, że już porusza się samodzielnie. A jego wytrwałość i upór nie pozostawia cienia wątpliwości, że wykorzysta szansę, którą dali mu Pomagacze.

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 155 people
10,000 zł (100%)