Milczący w Ciszy

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 23 people
2,000 zł (100%)

Warszawa, mazowieckie

Started: 04 October 2012
Ends: 24 December 2012

Mam na imię Jaś. Mam 16 lat i mam Autyzm. Nie jestem jedyny, jest nas wielu. Nie jesteśmy samodzielni. Nie potrafimy pracować. Nie rozumiemy otaczającego nas świata. To, gdzie pójdziemy, jak wiele zobaczymy, czego się nauczymy a nawet co zjemy, zależy od naszych rodziców i przyjaznych nam ludzi. Niektórzy z nas nie potrafią samodzielnie się ubrać, zasznurować butów, zrobić zakupów, posprzątać zabawek czy ubrań.
Ale chcemy się tego wszystkiego nauczyć. Chcemy być samodzielni. Zapewne zajmie nam to jeszcze bardzo wiele czasu, alemałymi krokami dobrniemy tam dokąd zmierzamy, aby kiedyś pomóc naszym Rodzicom. 
 
  Życie codzienne i wychowywanie nas naprawdę nie jest łatwe, ale nasi rodzice kochają nas tak mocno, że uśmiechają się nawet wtedy, kiedy chce im się płakać z bezsilności.
 
Jaś, jak wiele innych dzieci jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu oraz Ich Rodzinom SILENTIO. Aby mieć szansę na stanie się samodzielnym potrzebuje terapii oraz opieki terapeutów a przede wszystkim jak każdy chłopiec w tym wieku potrzebuje kolegów, przyjaciół. To własnie terapeuci stanowią dla Jasia taki pomost pomiędzy światem autyzmu a rzeczywistością, która go otacza. Jaś nie posługuje się mową werbalną (nie wypowiedział w swoim życia nawet jednego słowa) ale potrafi rozmawiać przy użyciu komputera, pisząc. Półroczna terapia dla Jasia to koszt około 2000 złotych. W imieniu Fundacji i rodziców chłopca prosimy Państwa o wsparcie.
 

Autyzm to zaburzenie pracy mózgu. Nieleczone prowadzi do trwałego kalectwa (ciężkiej niepełnosprawności) i kompletnej marginalizacji społecznej osoby autystycznej a często całej rodziny. Właściwa terapia to szansa na usprawnienie,  a nawet samodzielność w przyszłości. Państwa pomoc może wpłynąć na poprawę sytuacji Jasia.
 

„Nie słuchamy, lecz słyszymy,nie patrzymy, ale widzimy
nie umiemy okazywać uczuć, ale czujemy te kierowane do nas
nie mówimy, ale nasze milczenie jest krzykiem o pomoc…” 
Każdy dobry uczynek wraca podwójnie. Zostańcie moimi PRZYJACIÓŁMI.

 

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 23 people
2,000 zł (100%)