Serce Natalki na ostatniej prostej

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 70 people
3,052 zł (30.52%)

Natalia Jasińska

Nowy Sącz, małopolskie

Started: 18 May 2011
Ends: 08 July 2011

Przepraszamy za zwłokę z informacją, ale czekaliśmy na dobre wiadomości od rodziców Natalki, by móc się nimi podzielić z Państwem… Natalka kilka dni temu, po miesięcznym pobycie w Klinice w Monachium, szczęśliwie wróciła do domu! Czuje się dobrze i niedługo wraca do szkoły :)

Operacja odbyła się we wtorek 9 sierpnia. Rozpoczęła się o 7:30 i trwała 6 godzin. Doświadczenie i ogromna wiedza lekarzy spowodowały, że wszystko przebiegło bez komplikacji. O godz. 13:30 została przewieziona na intensywną terapię. Była utrzymywana w śpiączce i podłączona pod respirator, ponieważ miała niedotlenione dolne partie płuc. W środę po południu odzyskała świadomość i samodzielnie zaczęła oddychać. Stan Natalki poprawiał się z godziny na godzinę. W sobotę 13 sierpnia Natalka została przeniesiona na oddział pooperacyjny.

Niestety, nie obyło się bez komplikacji. Rozpoczęły się kolejne badania, a 25 sierpnia, pod pełną narkozą, zostało wykonane wewnętrzne badanie serca. Mama Natalki tak wspomina tamte wydarzenia: „Nic nie zapowiadało, że nadchodzą kłopoty. W sobotę przeniesiono nas na oddział pooperacyjny. Moja córeczka była wspaniała i bardzo dzielna. Bez jednego słowa skargi znosiła kolejno bolesny kaszel, wymioty, wysoką gorączkę, krwotoki z nosa, swędzącą wysypką i bolesną zmianę opatrunków. Jak by tego było mało, kontrolne badanie echokardiograficzne wykazało jakieś zwężenie, które bardzo zaniepokoiło lekarzy. Zapadła decyzja, że musi być wykonane cewnikowanie serca(…) Mijające dni przedłużającego się pobytu w klinice były pełne niepewności co będzie dalej.
(…)Wreszcie spotkanie z prof. Malcem, który zapewnił, że wszystko jest ostatecznie w porządku. Z ogromną ulgą opuściliśmy klinikę w Monachium i wyruszyłyśmy w drogę do domu, po miesiącu pobytu w Niemczech.”Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli finansowo i mają swoją cząsteczkę w ratowaniu jej życia.

Natalia Jasińska
 

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 70 people
3,052 zł (30.52%)